FITNESS STUDIET ApS
CVR 25396685 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Østergrave 4, 8900 Randers C
- Branche
- Fitnesscentre (931300)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 3/12 - 2013
- Ophørsdato
- 22/10 - 2020
- Ansatte
- 44
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2017, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2017 | 2016 | 2015 | 2013/14 |
|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 1.427 | 392 | 220 | 98 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -254 | -706 | -314 | -520 |
| Resultat før skat | -293 | -726 | -327 | -522 |
| Årets resultat | -249 | -726 | -327 | -467 |
| Egenkapital | -1.689 | -1.440 | -714 | -387 |
| Balancesum | 722 | 866 | 444 | 385 |
| Omsætningsaktiver | 166 | 273 | 38 | 69 |
| Kortfristet gæld | 2.411 | 2.305 | 1.159 | 772 |
| Ansatte | 4 | 3 | - | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2017 | 2016 | 2015 | 2013/14 |
|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
1.427 | 392 | 220 | 98 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
1.624 | 1.058 | 530 | 618 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
56 | 40 | 5 | - |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-254 | -706 | -314 | -520 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
- | 0 | 0 | 0 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
40 | 20 | 13 | 2 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-293 | -726 | -327 | -522 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-249 | -726 | -327 | -467 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2017 | 2016 | 2015 | 2013/14 |
|---|---|---|---|---|
Immaterielle anlægsaktiverFx goodwill, udviklingsprojekter og rettigheder. |
12 | 20 | - | - |
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
78 | 107 | 91 | - |
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
466 | 466 | 316 | 316 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
556 | 592 | 406 | 316 |
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
30 | 27 | 13 | 15 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
125 | 230 | 23 | 43 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
10 | 17 | 2 | 11 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
166 | 273 | 38 | 69 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
722 | 866 | 444 | 385 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2017 | 2016 | 2015 | 2013/14 |
|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
80 | 80 | 80 | 80 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-1.769 | -1.520 | -794 | -467 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-1.689 | -1.440 | -714 | -387 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
1.464 | 1.708 | 770 | 543 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
2.411 | 2.305 | 1.159 | 772 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
2.411 | 2.305 | 1.159 | 772 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- RANDERS
- Branche
- Fitnesscentre
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 31. august 2026 12:44 · Hvorfor vises mine oplysninger?