BRANDS4HAIR ApS
CVR 30522362 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Ellekær 6A, st., 2730 Herlev
- Branche
- Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik (464500)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 6/5 - 2008
- Ophørsdato
- 9/4 - 2026
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2023, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 429 | 822 | 774 | 975 | 749 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -667 | -85 | 1 | - | - |
| Resultat før skat | -712 | -75 | 12 | 214 | -171 |
| Årets resultat | -921 | -59 | 8 | 174 | -144 |
| Egenkapital | -1.204 | -283 | -224 | -232 | -405 |
| Balancesum | 656 | 1.853 | 2.045 | 1.958 | 1.751 |
| Omsætningsaktiver | 630 | 1.671 | 1.825 | - | - |
| Kortfristet gæld | 985 | 1.219 | 1.379 | - | - |
| Ansatte | 2 | 2 | 2 | 0 | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
429 | 822 | 774 | 975 | 749 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
694 | 863 | 729 | 706 | 829 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
58 | 44 | 44 | 52 | 62 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-667 | -85 | 1 | - | - |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
4 | 17 | 16 | 6 | - |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
49 | 7 | 6 | 10 | 29 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-712 | -75 | 12 | 214 | -171 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
209 | - | - | 40 | -27 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-921 | -59 | 8 | 174 | -144 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
0 | 58 | 102 | 146 | 197 |
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
27 | 124 | 118 | 118 | 113 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
27 | 183 | 221 | - | - |
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
280 | 625 | 812 | - | - |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
136 | 942 | 933 | 669 | 557 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
214 | 104 | 80 | 173 | 95 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
630 | 1.671 | 1.825 | - | - |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
656 | 1.853 | 2.045 | 1.958 | 1.751 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-1.329 | -408 | -349 | -357 | -530 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-1.204 | -283 | -224 | -232 | -405 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
875 | 917 | 891 | - | - |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
238 | 443 | 329 | 179 | 383 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
985 | 1.219 | 1.379 | - | - |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
1.860 | 2.136 | 2.269 | - | - |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
6 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Herlev
- Kommune
- HERLEV
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 31. august 2026 23:52 · Hvorfor vises mine oplysninger?