JMP PARTNERE, ESTLAND A/S
CVR 30573706 · Aktieselskab
Stamdata
- Adresse
- Hørrevej 112, 7000 Fredericia
- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Startdato
- 30/4 - 2007
- Ophørsdato
- 2/6 - 2026
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2024, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttofortjeneste | -23 | -33 | -51 | -51 | -24 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -23 | -33 | -51 | -51 | -24 |
| Resultat før skat | -2.891 | 900 | 1.611 | -703 | 1.631 |
| Årets resultat | -2.891 | 900 | 1.611 | -703 | 1.617 |
| Egenkapital | 5.994 | 8.886 | 11.586 | 30.375 | 31.078 |
| Balancesum | 9.540 | 13.723 | 12.780 | 35.451 | 36.557 |
| Omsætningsaktiver | 734 | 36 | 29 | 42 | 14 |
| Kortfristet gæld | 3.545 | 4.837 | 1.194 | 5.076 | 5.479 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
OmsætningVirksomhedens samlede salg i regnskabsåret. Mange mindre selskaber udelader omsætningen og viser i stedet bruttofortjenesten. |
- | 0 | 0 | 0 | 0 |
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-23 | -33 | -51 | -51 | -24 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-23 | -33 | -51 | -51 | -24 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
4 | 0 | 37 | - | 0 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
0 | 3 | 2 | 154 | 179 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-2.891 | 900 | 1.611 | -703 | 1.631 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-2.891 | 900 | 1.611 | -703 | 1.617 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
8.806 | 13.687 | 12.751 | 35.409 | 36.543 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
8.806 | 13.687 | 12.751 | 35.409 | 36.543 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
733 | 3 | 6 | 4 | - |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
0 | 33 | 23 | 38 | 14 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
734 | 36 | 29 | 42 | 14 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
9.540 | 13.723 | 12.780 | 35.451 | 36.557 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
900 | 900 | 900 | 900 | 900 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
2.020 | 30 | 66 | 22.576 | 11.803 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
5.994 | 8.886 | 11.586 | 30.375 | 31.078 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
20 | 42 | 20 | 20 | 20 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
3.545 | 4.837 | 1.194 | 5.076 | 5.479 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
3.545 | 4.837 | 1.194 | 5.076 | 5.479 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
8 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- VEJLE
- Branche
- Finansielle holdingselskaber
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 2. september 2026 03:32 · Hvorfor vises mine oplysninger?