TRECON ApS
CVR 31157404 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Farumgårds Alle 11, c/o Holger Morell, 3520 Farum
- Branche
- Computerprogrammering (620100)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 18/12 - 2007
- Ophørsdato
- 26/9 - 2022
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2021/22, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 162 | 811 | 801 | 1.667 | 1.808 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | 98 | - | 277 | 697 | 715 |
| Resultat før skat | 87 | 476 | 253 | 682 | 712 |
| Årets resultat | 68 | 370 | 197 | 530 | 553 |
| Egenkapital | 396 | 729 | 558 | 861 | 931 |
| Balancesum | 1.419 | 1.762 | 2.306 | 2.805 | 2.581 |
| Omsætningsaktiver | 1.419 | 1.762 | 2.306 | 2.801 | 2.573 |
| Kortfristet gæld | 1.022 | 1.032 | 1.746 | 1.918 | 1.616 |
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
162 | 811 | 801 | 1.667 | 1.808 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
64 | 318 | 520 | 966 | 1.089 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
0 | 0 | 4 | 4 | 4 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
98 | - | 277 | 697 | 715 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
0 | 0 | 2 | 6 | 7 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
11 | 18 | 26 | 21 | 10 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
87 | 476 | 253 | 682 | 712 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
19 | 105 | 56 | 151 | 159 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
68 | 370 | 197 | 530 | 553 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
- | 0 | 0 | 4 | 8 |
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
- | - | - | - | 0 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
- | 0 | 0 | 4 | 8 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
1.352 | 1.519 | 1.554 | 406 | 362 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
66 | 243 | 752 | 2.395 | 2.211 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
1.419 | 1.762 | 2.306 | 2.801 | 2.573 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
1.419 | 1.762 | 2.306 | 2.805 | 2.581 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
240 | 240 | 240 | 240 | 240 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
156 | 89 | 118 | 121 | 91 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
396 | 729 | 558 | 861 | 931 |
Hensatte forpligtelserSandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier. |
0 | 2 | 2 | 26 | 34 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
15 | 15 | 15 | 17 | 15 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
1.022 | 1.032 | 1.746 | 1.918 | 1.616 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
1.022 | 1.032 | 1.746 | 1.918 | 1.616 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
5 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Farum
- Kommune
- Furesø
- Branche
- Computerprogrammering
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 31. august 2026 12:27 · Hvorfor vises mine oplysninger?