LT-M MANAGEMENT ApS
CVR 31272866 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Sløjfen 21, c/o Lars Thrane-Møller, 2820 Gentofte
- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse (702200)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 1/1 - 2008
- Ophørsdato
- 22/1 - 2021
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2019, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -31 | -3 | - | - | 0 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -132 | -3 | - | - | 0 |
| Resultat før skat | -269 | -1 | 194 | 466 | 13 |
| Årets resultat | -239 | -1 | 195 | 476 | 19 |
| Egenkapital | 470 | 816 | 920 | 825 | 449 |
| Balancesum | 503 | 835 | 1.415 | 899 | 513 |
| Omsætningsaktiver | 434 | 704 | 601 | 288 | 371 |
| Kortfristet gæld | 34 | 19 | 494 | 74 | 64 |
| Ansatte | 1 | - | - | - | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-31 | -3 | - | - | 0 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
100 | - | - | - | - |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
1 | - | - | - | - |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-132 | -3 | - | - | 0 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
0 | 0 | - | 0 | 13 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
- | - | 9 | 4 | 4 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-269 | -1 | 194 | 466 | 13 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-239 | -1 | 195 | 476 | 19 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|
Immaterielle anlægsaktiverFx goodwill, udviklingsprojekter og rettigheder. |
69 | - | - | - | - |
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
0 | - | - | - | - |
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
0 | 131 | 814 | 612 | 142 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
69 | 131 | 814 | 612 | 142 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
154 | 349 | 120 | 76 | 64 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
280 | 355 | 481 | 212 | 307 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
434 | 704 | 601 | 288 | 371 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
503 | 835 | 1.415 | 899 | 513 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
234 | 577 | 4 | 113 | 186 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
470 | 816 | 920 | 825 | 449 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
5 | 3 | - | - | - |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
34 | 19 | 494 | 74 | 64 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
34 | 19 | 494 | 74 | 64 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
2 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 1. september 2026 07:34 · Hvorfor vises mine oplysninger?