KVALUX HOLDING ApS
CVR 31469457 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Elverdalen 16, c/o Marie Nygaard, 4700 Næstved
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 19/5 - 2008
- Ophørsdato
- 29/11 - 2019
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2018, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -4 | -4 | -5 | -4 | -4 |
| Resultat før skat | -217 | -126 | 3 | 618 | - |
| Årets resultat | -217 | -104 | 14 | 618 | 39 |
| Egenkapital | 96 | 313 | 429 | 415 | -203 |
| Balancesum | 716 | 1.551 | 2.021 | 1.563 | 0 |
| Omsætningsaktiver | 381 | 272 | 248 | 235 | 0 |
| Kortfristet gæld | 117 | 17 | 1.186 | 1.149 | 153 |
| Ansatte | 0 | 0 | - | - | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-4 | -4 | -5 | -4 | -4 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
16 | 7 | 7 | 7 | 0 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
36 | 45 | 44 | 14 | 7 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-217 | -126 | 3 | 618 | - |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | -21 | -10 | 0 | - |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-217 | -104 | 14 | 618 | 39 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
335 | 1.279 | 1.774 | 1.328 | 0 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
335 | 1.279 | 1.774 | 1.328 | 0 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
381 | 272 | 248 | 235 | - |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
381 | 272 | 248 | 235 | 0 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
716 | 1.551 | 2.021 | 1.563 | 0 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
126 | 126 | 126 | 126 | 126 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-30 | -217 | -196 | -164 | -329 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
96 | 313 | 429 | 415 | -203 |
Hensatte forpligtelserSandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier. |
- | - | - | 0 | 50 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
503 | 1.222 | 407 | - | - |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
117 | 17 | 1.186 | 1.149 | 153 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
620 | 1.238 | 1.593 | 1.149 | 153 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
1 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 31. august 2026 05:49 · Hvorfor vises mine oplysninger?