BENT BALLEGAARD HOLDING AF 2008 ApS
CVR 31618924 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Søndermarksvej 74, 8700 Horsens
- Branche
- Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n. (649900)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 23/6 - 2008
- Ophørsdato
- 11/1 - 2024
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2022, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -11 | -7 | -6 | -6 | -4 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -11 | -7 | - | - | - |
| Resultat før skat | -123 | 97 | 36 | 127 | 1.020 |
| Årets resultat | -123 | 75 | 28 | 99 | 1.029 |
| Egenkapital | 1.842 | 2.079 | 2.117 | 2.200 | 2.208 |
| Balancesum | 1.847 | 2.096 | 2.125 | 2.218 | 2.210 |
| Omsætningsaktiver | 1.847 | 2.096 | 2.125 | 2.218 | 2.210 |
| Kortfristet gæld | 5 | 17 | 8 | 19 | 2 |
| Ansatte | 0 | - | - | - | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-11 | -7 | -6 | -6 | -4 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-11 | -7 | - | - | - |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
96 | 141 | 48 | 133 | 1.083 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
- | - | - | - | 59 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-123 | 97 | 36 | 127 | 1.020 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | 21 | 8 | 28 | -9 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-123 | 75 | 28 | 99 | 1.029 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
- | - | - | - | 0 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
- | - | - | - | 0 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
6 | - | 0 | 5 | 471 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
131 | 268 | 783 | 1.093 | 747 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
1.847 | 2.096 | 2.125 | 2.218 | 2.210 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
1.847 | 2.096 | 2.125 | 2.218 | 2.210 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
67 | 1.840 | 1.879 | 1.964 | 1.975 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
1.842 | 2.079 | 2.117 | 2.200 | 2.208 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
5 | - | - | - | - |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
5 | 17 | 8 | 19 | 2 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
5 | 17 | 8 | 19 | 2 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
5 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Horsens
- Kommune
- HORSENS
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 4. september 2026 18:10 · Hvorfor vises mine oplysninger?