FSS ApS
CVR 31761409 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Lyngby Torv 6, 3., 2800 Kgs. Lyngby
- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 22/9 - 2008
- Ophørsdato
- 17/2 - 2026
- Ansatte
- 1
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2024, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -642 | 2.297 | 1.066 | 809 | 1.085 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -871 | 1.662 | 417 | 169 | 487 |
| Resultat før skat | -933 | 1.660 | 397 | 141 | 478 |
| Årets resultat | -933 | 1.286 | 302 | 105 | 369 |
| Egenkapital | 1.371 | 2.365 | 1.138 | 893 | 844 |
| Balancesum | 3.054 | 4.204 | 2.779 | 2.580 | 2.437 |
| Omsætningsaktiver | 2.979 | 4.179 | 2.754 | 2.555 | 2.437 |
| Kortfristet gæld | 1.683 | 1.839 | 1.641 | 1.687 | 1.594 |
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-642 | 2.297 | 1.066 | 809 | 1.085 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
230 | 635 | 649 | 640 | 598 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-871 | 1.662 | 417 | 169 | 487 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
0 | 2 | - | - | - |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
- | 4 | 21 | 28 | 10 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-933 | 1.660 | 397 | 141 | 478 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | 374 | - | - | - |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-933 | 1.286 | 302 | 105 | 369 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
75 | 25 | 25 | 25 | - |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
75 | 25 | 25 | 25 | - |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
624 | 325 | 574 | 0 | 7 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
2.356 | 3.854 | 2.180 | 2.555 | 2.430 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
2.979 | 4.179 | 2.754 | 2.555 | 2.437 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
3.054 | 4.204 | 2.779 | 2.580 | 2.437 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
1.246 | 2.179 | 954 | 711 | 663 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
1.371 | 2.365 | 1.138 | 893 | 844 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
702 | 687 | 516 | 16 | 16 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
1.683 | 1.839 | 1.641 | 1.687 | 1.594 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
1.683 | 1.839 | 1.641 | 1.687 | 1.594 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
6 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 5. september 2026 19:19 · Hvorfor vises mine oplysninger?