CMN Holding 2023 ApS
CVR 31894964 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Hjelmerupvej 58, c/o Gitte Martinsen, 5690 Tommerup
- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642010)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 6/1 - 2009
- Ophørsdato
- 12/12 - 2023
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2021/22, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 54 | 12 | -8 | -9 | -8 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | 29 | - | -10 | -9 | -8 |
| Resultat før skat | 792 | 1.471 | 604 | 656 | 495 |
| Årets resultat | 752 | 1.379 | 604 | 640 | 495 |
| Egenkapital | 5.000 | 4.597 | 3.518 | 3.315 | 2.975 |
| Balancesum | 6.183 | 5.877 | 4.489 | 3.353 | 3.095 |
| Omsætningsaktiver | 4.759 | 3.031 | 3.522 | 2.397 | 2.206 |
| Kortfristet gæld | 1.183 | 1.279 | 971 | 0 | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
54 | 12 | -8 | -9 | -8 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
10 | 9 | - | - | - |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
29 | - | -10 | -9 | -8 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
181 | 583 | 86 | 214 | 177 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
455 | 151 | 84 | 115 | 185 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
792 | 1.471 | 604 | 656 | 495 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
40 | 92 | 0 | 16 | 0 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
752 | 1.379 | 604 | 640 | 495 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
1.414 | 1.424 | - | - | - |
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
10 | 1.423 | 967 | 956 | 890 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
1.423 | 2.846 | 967 | 956 | 890 |
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
- | 0 | 1.418 | - | - |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
1.404 | 23 | 19 | 13 | 513 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
- | - | 0 | 223 | 179 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
4.759 | 3.031 | 3.522 | 2.397 | 2.206 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
6.183 | 5.877 | 4.489 | 3.353 | 3.095 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
4.516 | 2.776 | 2.202 | 2.009 | 1.736 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
5.000 | 4.597 | 3.518 | 3.315 | 2.975 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
- | - | - | 39 | 121 |
Gæld til banker (kortfristet)Kassekredit og anden kortfristet bankgæld. |
826 | 1.102 | 938 | - | - |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
1.183 | 1.279 | 971 | 0 | - |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
1.183 | 1.279 | 971 | 39 | 121 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
3 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Tommerup
- Kommune
- Assens
- Branche
- Finansielle holdingselskaber
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 31. august 2026 07:35 · Hvorfor vises mine oplysninger?