NOMI HOLDING ApS
CVR 32057624 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Tranekærvej 9, 2665 Vallensbæk Strand
- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 18/12 - 2008
- Ophørsdato
- 8/6 - 2026
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2024, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | - | - | 0 | - |
| Bruttofortjeneste | -22 | -28 | 105 | -11 | -10 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -22 | 222 | -195 | -11 | -10 |
| Resultat før skat | -22 | 1.794 | -1.739 | -161 | 1.116 |
| Årets resultat | -22 | 1.794 | -1.739 | -161 | 1.116 |
| Egenkapital | -14 | -203 | -1.996 | -257 | -97 |
| Balancesum | 0 | 425 | 3.087 | 3.920 | 3.870 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 425 | 4 | 0 | 107 |
| Kortfristet gæld | 14 | 627 | 4.783 | 4.177 | 3.967 |
| Ansatte | 0 | 0 | - | - | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
OmsætningVirksomhedens samlede salg i regnskabsåret. Mange mindre selskaber udelader omsætningen og viser i stedet bruttofortjenesten. |
- | - | - | 0 | - |
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-22 | -28 | 105 | -11 | -10 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-22 | 222 | -195 | -11 | -10 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
151 | 2.311 | - | 0 | 3 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
1 | 152 | 157 | 149 | 139 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-22 | 1.794 | -1.739 | -161 | 1.116 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-22 | 1.794 | -1.739 | -161 | 1.116 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
- | 0 | 3.083 | 3.920 | 3.762 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
- | 0 | 3.083 | 3.920 | 3.762 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
0 | 424 | - | 0 | 107 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
0 | 1 | 4 | 0 | 0 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
0 | 425 | 4 | 0 | 107 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
0 | 425 | 3.087 | 3.920 | 3.870 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-139 | -328 | -2.121 | -382 | -222 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-14 | -203 | -1.996 | -257 | -97 |
Hensatte forpligtelserSandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier. |
- | 0 | 300 | - | - |
Gæld til banker (kortfristet)Kassekredit og anden kortfristet bankgæld. |
0 | - | - | - | - |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
14 | 14 | 19 | 29 | 18 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
14 | 627 | 4.783 | 4.177 | 3.967 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
14 | 627 | 4.783 | 4.177 | 3.967 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
6 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- VALLENSBÆK
- Branche
- Finansielle holdingselskaber
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 4. september 2026 06:52 · Hvorfor vises mine oplysninger?