R-I-D HUSET ApS
CVR 32093191 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Aksel Nielsens Vej 1, c/o Karen Hansen Lyse, 7140 Stouby
- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 6/4 - 2009
- Ophørsdato
- 9/6 - 2026
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2024, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 177 | 218 | 216 | 216 | 204 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | 83 | 124 | 120 | 118 | 95 |
| Resultat før skat | -2 | 46 | 84 | 80 | -7 |
| Årets resultat | -23 | 15 | 45 | 40 | -30 |
| Egenkapital | 508 | 531 | 516 | 471 | 430 |
| Balancesum | 3.163 | 3.206 | 3.248 | 3.343 | 3.413 |
| Omsætningsaktiver | 189 | 138 | 85 | 85 | 57 |
| Kortfristet gæld | 149 | 105 | 107 | 144 | 150 |
| Ansatte | 1 | 1 | 0 | - | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
177 | 218 | 216 | 216 | 204 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
94 | 94 | 95 | 98 | 110 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
83 | 124 | 120 | 118 | 95 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
0 | - | - | - | - |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
85 | 78 | - | - | - |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-2 | 46 | 84 | 80 | -7 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
20 | 31 | 40 | 39 | 23 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-23 | 15 | 45 | 40 | -30 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
2.974 | 3.068 | 3.163 | 3.258 | 3.357 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
2.974 | 3.068 | 3.163 | 3.258 | 3.357 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
12 | 9 | 0 | 0 | 1 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
176 | 129 | 85 | 84 | 56 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
189 | 138 | 85 | 85 | 57 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
3.163 | 3.206 | 3.248 | 3.343 | 3.413 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
1.025 | 1.025 | 1.025 | 1.025 | 1.025 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-517 | -494 | -509 | -554 | -595 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
508 | 531 | 516 | 471 | 430 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
2.505 | 2.570 | 2.626 | 2.728 | 2.833 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
43 | - | - | 0 | 14 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
149 | 105 | 107 | 144 | 150 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
2.655 | 2.676 | 2.733 | 2.872 | 2.983 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
6 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Stouby
- Kommune
- HEDENSTED
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 3. september 2026 16:11 · Hvorfor vises mine oplysninger?