GNS INVEST HOLDING ApS
CVR 32158781 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Smedeholm 8, 2730 Herlev
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 12/5 - 2009
- Ophørsdato
- 4/3 - 2021
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2020, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultat af primær drift (EBIT) | -10 | -10 | -7 | -8 | -7 |
| Resultat før skat | 1.070 | 1.250 | 282 | 956 | - |
| Årets resultat | 974 | 1.084 | 330 | 891 | -437 |
| Egenkapital | 8.337 | 7.523 | 6.639 | 6.428 | 5.617 |
| Balancesum | 8.405 | 7.692 | 6.645 | 6.437 | 5.627 |
| Omsætningsaktiver | 6.768 | 6.294 | 4.747 | 5.042 | 4.894 |
| Kortfristet gæld | 67 | 169 | 6 | 8 | 10 |
| Ansatte | 0 | - | - | - | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-10 | -10 | -7 | -8 | -7 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
446 | 760 | 32 | 305 | 231 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
5 | 0 | 246 | 1 | 1 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
1.070 | 1.250 | 282 | 956 | - |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
95 | 165 | -49 | 65 | 49 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
974 | 1.084 | 330 | 891 | -437 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
1.637 | 1.398 | 1.898 | 1.395 | 734 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
1.637 | 1.398 | 1.898 | 1.395 | 734 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
185 | 682 | 380 | 436 | 254 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
985 | 478 | 39 | 32 | 28 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
6.768 | 6.294 | 4.747 | 5.042 | 4.894 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
8.405 | 7.692 | 6.645 | 6.437 | 5.627 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
8.052 | 7.238 | 6.314 | 6.183 | 5.412 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
8.337 | 7.523 | 6.639 | 6.428 | 5.617 |
Gæld til banker (kortfristet)Kassekredit og anden kortfristet bankgæld. |
- | - | - | - | 0 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
67 | 169 | 6 | 8 | 10 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
67 | 169 | 6 | 8 | 10 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
2 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Herlev
- Kommune
- HERLEV
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 3. september 2026 08:11 · Hvorfor vises mine oplysninger?