TERMECON HOLDING ApS
CVR 32159427 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Østerhovedvej 11, 7480 Vildbjerg
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 7/5 - 2009
- Ophørsdato
- 22/3 - 2019
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2017, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -6 | -8 | -10 | -8 | - |
| Resultat af primær drift (EBIT) | - | - | - | - | 0 |
| Resultat før skat | -526 | -258 | -320 | -466 | 41 |
| Årets resultat | -519 | -258 | -320 | -466 | 41 |
| Egenkapital | 3.983 | 4.502 | 4.811 | 5.121 | 5.636 |
| Balancesum | 4.018 | 4.608 | 4.883 | 5.170 | 5.636 |
| Omsætningsaktiver | 7 | 82 | 57 | 42 | - |
| Kortfristet gæld | 35 | 106 | 72 | 49 | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-6 | -8 | -10 | -8 | - |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
- | - | - | - | 0 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
- | 0 | 2 | - | - |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
5 | 0 | - | - | - |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-526 | -258 | -320 | -466 | 41 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
-7 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-519 | -258 | -320 | -466 | 41 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
4.011 | 4.526 | 4.827 | 5.128 | 5.636 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
4.011 | 4.526 | 4.827 | 5.128 | 5.636 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
7 | 82 | 57 | 42 | - |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
7 | 82 | 57 | 42 | - |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
4.018 | 4.608 | 4.883 | 5.170 | 5.636 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
358 | 4.377 | 4.636 | -8 | - |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
3.983 | 4.502 | 4.811 | 5.121 | 5.636 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
35 | 106 | 72 | 49 | - |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
35 | 106 | 72 | 49 | - |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- HERNING
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 2. september 2026 21:40 · Hvorfor vises mine oplysninger?