CURRYINAHURRY ApS
CVR 32162894 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Hausergade 38, 1128 København K
- Branche
- Restauranter (561010)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 9/6 - 2009
- Ophørsdato
- 23/12 - 2023
- Telefon
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2022, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -176 | 35 | 24 | -2 | 54 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -176 | -160 | 3 | -23 | 33 |
| Resultat før skat | -200 | -164 | 0 | -25 | 32 |
| Årets resultat | -189 | -166 | 0 | -20 | 25 |
| Egenkapital | -341 | -152 | 14 | 14 | 34 |
| Balancesum | 661 | 661 | 930 | 876 | 904 |
| Omsætningsaktiver | 661 | 661 | 785 | 711 | 718 |
| Kortfristet gæld | 388 | 805 | 910 | 858 | 869 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-176 | 35 | 24 | -2 | 54 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
0 | 195 | 21 | 21 | 21 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-176 | -160 | 3 | -23 | 33 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
24 | 4 | 3 | 2 | 1 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-200 | -164 | 0 | -25 | 32 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-189 | -166 | 0 | -20 | 25 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
Immaterielle anlægsaktiverFx goodwill, udviklingsprojekter og rettigheder. |
0 | 0 | 145 | 165 | 186 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
0 | 0 | 145 | 165 | 186 |
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
0 | 143 | 223 | 181 | 243 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
91 | 83 | 86 | 64 | 96 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
570 | 435 | 476 | 466 | 379 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
661 | 661 | 785 | 711 | 718 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
661 | 661 | 930 | 876 | 904 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-466 | -277 | -252 | -272 | -275 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-341 | -152 | 14 | 14 | 34 |
Hensatte forpligtelserSandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier. |
18 | 8 | 6 | 4 | 2 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
596 | - | - | - | - |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
14 | 41 | 126 | 10 | 5 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
388 | 805 | 910 | 858 | 869 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
984 | 805 | 910 | 858 | 869 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
4 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- KØBENHAVN
- Branche
- Restauranter
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 2. september 2026 10:53 · Hvorfor vises mine oplysninger?