BENTE MARTINUSSEN HOLDING ApS
CVR 32259340 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Byåsen 14, 3660 Stenløse
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 1/6 - 2009
- Ophørsdato
- 9/7 - 2025
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2022, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -33 | -16 | 14 | -33 | -126 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | - | - | - | - | -126 |
| Resultat før skat | - | - | - | - | -126 |
| Årets resultat | -40 | -26 | 12 | -34 | -126 |
| Egenkapital | 571 | 1.157 | 1.296 | 1.284 | 1.387 |
| Balancesum | 592 | 1.240 | 1.425 | 1.397 | 1.487 |
| Omsætningsaktiver | 467 | 1.115 | 1.300 | 1.272 | 1.362 |
| Kortfristet gæld | 21 | 83 | 129 | 113 | 100 |
| Ansatte | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-33 | -16 | 14 | -33 | -126 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
- | - | - | - | -126 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
0 | 1 | - | 0 | 0 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
7 | 12 | 2 | 1 | 0 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
- | - | - | - | -126 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | 0 | 0 | 0 | - |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-40 | -26 | 12 | -34 | -126 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
296 | 46 | 201 | 201 | 338 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
171 | 1.069 | 1.099 | 1.071 | 1.024 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
467 | 1.115 | 1.300 | 1.272 | 1.362 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
592 | 1.240 | 1.425 | 1.397 | 1.487 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
446 | 1.032 | 1.058 | 1.048 | 1.192 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
571 | 1.157 | 1.296 | 1.284 | 1.387 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
20 | 20 | 35 | 20 | 100 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
21 | 83 | 129 | 113 | 100 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
21 | 83 | 129 | 113 | 100 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
4 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 5. september 2026 23:32 · Hvorfor vises mine oplysninger?