LUAG HOLDING ApS
CVR 32327230 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Monbergsvej 4, 5000 Odense C
- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642010)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 2/12 - 2013
- Ophørsdato
- 27/5 - 2022
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2021, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | - | - | - | 45 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | 7 | 28 | 39 | 46 | 40 |
| Resultat før skat | 2 | 27 | 47 | 22 | 40 |
| Årets resultat | 4 | 29 | 46 | 16 | 42 |
| Egenkapital | 111 | 157 | 239 | 288 | 378 |
| Balancesum | 227 | 324 | 413 | 556 | 618 |
| Omsætningsaktiver | 20 | 89 | 132 | 239 | 293 |
| Kortfristet gæld | 116 | 167 | 174 | 268 | 240 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
OmsætningVirksomhedens samlede salg i regnskabsåret. Mange mindre selskaber udelader omsætningen og viser i stedet bruttofortjenesten. |
- | - | - | - | 45 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
7 | 28 | 39 | 46 | 40 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
1 | 6 | 19 | 0 | 16 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
2 | 27 | 47 | 22 | 40 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
-2 | -1 | 2 | 6 | -1 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
4 | 29 | 46 | 16 | 42 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
Immaterielle anlægsaktiverFx goodwill, udviklingsprojekter og rettigheder. |
40 | 60 | 81 | 101 | 121 |
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
167 | 174 | 200 | 216 | 205 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
207 | 235 | 281 | 317 | 326 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
10 | 10 | 6 | 0 | 6 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
10 | 2 | 0 | 1 | 1 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
20 | 89 | 132 | 239 | 293 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
227 | 324 | 413 | 556 | 618 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
31 | 27 | 48 | 100 | 193 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
111 | 157 | 239 | 288 | 378 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
116 | 167 | 174 | 268 | 240 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
116 | 167 | 174 | 268 | 240 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Odense C
- Kommune
- ODENSE
- Branche
- Finansielle holdingselskaber
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 4. september 2026 05:35 · Hvorfor vises mine oplysninger?