Denne virksomhed er reklamebeskyttet i CVR. Oplysningerne må ikke anvendes til direkte markedsføring.

STLAR HOLDING ApS

Aktiv Reklamebeskyttet

CVR 32335462 · Anpartsselskab

Stamdata

Adresse
Harbohøjvej 5, 8653 Them
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Startdato
22/1 - 2014
Ansatte
1
Kontakt
Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.

Regnskaber

Likviditetsgrad God 7.139,7 % 2023/24: God 311,5 %
Soliditetsgrad God 99 % 2023/24: God 73,8 %

Vejledende indikatorer for 2024/25, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.

Bruttofortjeneste (1.000 kr.)
2020/21: 56 t.kr.2020/212021/22: 76 t.kr.2021/222022/23: -96 t.kr.2022/232023/24: -153 t.kr.2023/242024/25: -131 t.kr.2024/25
Årets resultat (1.000 kr.)
2020/21: 1.226 t.kr.2020/212021/22: 1.536 t.kr.2021/222022/23: 3.089 t.kr.2022/232023/24: 81 t.kr.2023/242024/25: -88 t.kr.2024/25
Beløb i 1.000 kr. (Ansatte: antal)
Nøgletal 2024/25 2023/24 2022/23 2021/22 2020/21
Bruttofortjeneste -131 -153 -96 76 56
Resultat af primær drift (EBIT) - -153 -96 76 -
Resultat før skat -88 163 3.094 1.546 1.234
Årets resultat -88 81 3.089 1.536 1.226
Egenkapital 2.043 2.132 4.421 2.259 779
Balancesum 2.065 2.889 4.467 2.625 1.547
Omsætningsaktiver 1.535 2.359 1.619 1.695 -
Kortfristet gæld 21 757 46 95 -
Ansatte 0 1 0 0 0
Se fuldt resultatregnskab og balance

Resultatopgørelse

Resultatopgørelse 2024/25 2023/24 2022/23 2021/22 2020/21
Bruttofortjeneste

Indtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter.

-131 -153 -96 76 56
Personaleomkostninger

Løn, pension og andre udgifter til medarbejdere.

0 - - 0 -10
Resultat af primær drift (EBIT)

Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge.

- -153 -96 76 -
Finansielle indtægter

Renteindtægter og andre finansielle indtægter.

59 551 255 17 0
Finansielle omkostninger

Renteudgifter og andre finansielle omkostninger.

15 235 144 47 41
Resultat før skat

Det samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra.

-88 163 3.094 1.546 1.234
Skat af årets resultat

Årets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat.

0 82 5 10 8
Årets resultat

Bundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden.

-88 81 3.089 1.536 1.226

Balance - aktiver

Balance - aktiver 2024/25 2023/24 2022/23 2021/22 2020/21
Finansielle anlægsaktiver

Kapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender.

530 530 2.847 930 713
Anlægsaktiver i alt

Aktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden.

530 530 2.847 930 -
Tilgodehavender

Penge, som kunder og andre skylder virksomheden.

366 348 403 168 211
Likvide beholdninger

Kontanter og bankindeståender.

68 82 1.216 1.527 623
Omsætningsaktiver i alt

Aktiver, der forventes omsat til penge inden for et år.

1.535 2.359 1.619 1.695 -
Aktiver i alt

Balancesummen - virksomhedens samlede aktiver.

2.065 2.889 4.467 2.625 1.547

Balance - passiver

Balance - passiver 2024/25 2023/24 2022/23 2021/22 2020/21
Virksomhedskapital

Den registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS).

40 40 40 40 40
Overført resultat

Tidligere års opsparede over- eller underskud.

1.603 2.092 3.381 2.162 683
Egenkapital i alt

Ejernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser.

2.043 2.132 4.421 2.259 779
Langfristet gæld

Gæld, der forfalder om mere end et år.

- - 0 271 -
Leverandørgæld

Skyldige beløb til leverandører.

- - 25 25 25
Kortfristet gæld i alt

Gæld, der forfalder inden for et år.

21 757 46 95 -
Gældsforpligtelser i alt

Den samlede gæld - lang- og kortfristet under ét.

21 757 46 366 -

Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.

Årsrapport 2024/25 01.07.2024 - 30.06.2025
Hent rapport
Årsrapport 2023/24 01.07.2023 - 30.06.2024
Hent rapport
Årsrapport 2022/23 01.07.2022 - 30.06.2023
Hent rapport
Årsrapport 2021/22 01.07.2021 - 30.06.2022
Hent rapport
Årsrapport 2020/21 01.07.2020 - 30.06.2021
Hent rapport
Årsrapport 2019/20 01.07.2019 - 30.06.2020
Hent rapport
Årsrapport 2018/19 01.07.2018 - 30.06.2019
Hent rapport
Årsrapport 2017/18 01.07.2017 - 30.06.2018
Hent rapport
Årsrapport 2016/17 01.07.2016 - 30.06.2017
Hent rapport
Årsrapport 2015/16 01.07.2015 - 30.06.2016
Hent rapport

1 ældre årsrapporter vises ikke.

Roller og ejere

Legale ejere

Steffen Larsson Ejerandel 100 %

Direktion

Steffen Larsson Direktør · siden 22.01.2014

Stiftere

Steffen Larsson Stiftere · siden 22.01.2014

Gældende roller og legale ejere fra CVR's offentlige ejerregister. Oplysninger om reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige og vises ikke.

Ejerdiagram

Ejerdiagram med legale ejere Se hele ejerkæden visualiseret i op til 3 niveauer - helt gratis. Opret blot en bruger. Opret gratis bruger

Erhvervshistorik

31.12.2025 Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
01.01.2025 Branche ændret til Anden teknisk rådgivning (711290)
21.06.2021 Navn ændret til "STLAR HOLDING ApS"
21.06.2021 Virksomhedsform ændret til Anpartsselskab
09.02.2020 Adresse ændret til Harbohøjvej 5, 8653 Them
07.10.2019 Adresse ændret til Sepstrupvej 71, 8653 Them
15.12.2016 Branche ændret til Anden teknisk rådgivning (711290)
13.12.2016 Adresse ændret til Sepstrupvej 71, 8653 Them
21.09.2015 Adresse ændret til Skovgårdsvej 4, 8600 Silkeborg
22.01.2014 Registreret under navnet "STLAR HOLDING IVS"
22.01.2014 Adresse registreret: Dalsvinget 194, 8600 Silkeborg
22.01.2014 Branche registreret: Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse (702200)
22.01.2014 Virksomheden startet

Produktionsenheder

STLAR HOLDING ApS

P-nr. 1019160099 · Harbohøjvej 5, 8653 Them

Find lignende virksomheder

Kommune
SILKEBORG
Virksomhedsform
Anpartsselskab

Lignende virksomheder i nærheden

Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 4. september 2026 02:22 · Hvorfor vises mine oplysninger?