T&M CONSTRUCTION ApS
CVR 32354769 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Jægertoften 11, 2740 Skovlunde
- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed (433200)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 24/3 - 2014
- Ophørsdato
- 27/9 - 2024
- Ansatte
- 2
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2022, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 609 | 764 | 1.015 | 853 | 748 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -300 | 7 | 171 | 61 | 70 |
| Resultat før skat | -308 | 7 | 171 | 61 | 69 |
| Årets resultat | -308 | -58 | 134 | 48 | 69 |
| Egenkapital | -120 | 187 | 245 | 112 | 64 |
| Balancesum | 176 | 477 | 527 | 405 | 208 |
| Omsætningsaktiver | 176 | 477 | 527 | 405 | 208 |
| Kortfristet gæld | 297 | 289 | 268 | 280 | 144 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
609 | 764 | 1.015 | 853 | 748 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
655 | 584 | 589 | 598 | 506 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-300 | 7 | 171 | 61 | 70 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
8 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-308 | 7 | 171 | 61 | 69 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | 65 | 38 | 13 | - |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-308 | -58 | 134 | 48 | 69 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
176 | 475 | 448 | 271 | 40 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
0 | 2 | 79 | 134 | 167 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
176 | 477 | 527 | 405 | 208 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
176 | 477 | 527 | 405 | 208 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-182 | 125 | 183 | 50 | 2 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-120 | 187 | 245 | 112 | 64 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
- | 0 | 13 | 13 | - |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
297 | 289 | 268 | 280 | 144 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
297 | 289 | 281 | 294 | 144 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- BALLERUP
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 3. september 2026 14:04 · Hvorfor vises mine oplysninger?