STEEN TAUDAL HOLDING ApS
CVR 32468055 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Ndr Fælledvej 19, 8963 Auning
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 11/9 - 2009
- Ophørsdato
- 6/2 - 2025
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2023/24, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultat af primær drift (EBIT) | -7 | -7 | -6 | -6 | -6 |
| Resultat før skat | 24 | -26 | -3 | 81 | -27 |
| Årets resultat | 24 | -26 | -3 | 69 | -27 |
| Egenkapital | 237 | 213 | 354 | 470 | 400 |
| Balancesum | 270 | 371 | 392 | 514 | 426 |
| Omsætningsaktiver | 270 | 371 | 392 | 514 | 426 |
| Kortfristet gæld | 33 | 158 | 39 | 44 | 26 |
| Ansatte | 1 | 0 | - | - | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-7 | -7 | -6 | -6 | -6 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
32 | 0 | 3 | 87 | 0 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
24 | -26 | -3 | 81 | -27 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | 0 | 0 | 11 | 0 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
24 | -26 | -3 | 69 | -27 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
0 | 9 | 16 | 1 | 0 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
270 | 371 | 392 | 514 | 426 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
270 | 371 | 392 | 514 | 426 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
0 | 88 | 114 | 232 | 275 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
237 | 213 | 354 | 470 | 400 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
6 | 5 | 5 | 5 | 5 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
33 | 158 | 39 | 44 | 26 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
33 | 158 | 39 | 44 | 26 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
5 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Auning
- Kommune
- NORDDJURS
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 5. september 2026 03:52 · Hvorfor vises mine oplysninger?