TM Trade ApS
CVR 32478786 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Løvsangervej 7, 1., 6000 Kolding
- Branche
- Engroshandel med beklædning (464210)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 15/10 - 2009
- Ophørsdato
- 23/5 - 2023
- Ansatte
- 9
- Telefon
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2020/21, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 2.299 | - | - | - | - |
| Bruttofortjeneste | 2.289 | 0 | -172 | -1.670 | -384 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | 1.386 | 0 | -172 | -1.670 | -384 |
| Resultat før skat | 1.386 | 1.720 | -176 | -1.453 | -119 |
| Årets resultat | 1.081 | 1.720 | -176 | -1.504 | -106 |
| Egenkapital | 1.061 | -20 | -1.740 | -1.564 | -60 |
| Balancesum | 1.427 | 0 | 0 | 172 | 1.782 |
| Omsætningsaktiver | 1.069 | - | 0 | 172 | 1.782 |
| Kortfristet gæld | 365 | 20 | 1.740 | 1.736 | 1.842 |
| Ansatte | 21 | 1 | 1 | 1 | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 |
|---|---|---|---|---|---|
OmsætningVirksomhedens samlede salg i regnskabsåret. Mange mindre selskaber udelader omsætningen og viser i stedet bruttofortjenesten. |
2.299 | - | - | - | - |
Eksterne omkostningerOmkostninger til fx husleje, administration, markedsføring og salg. |
10 | - | - | - | - |
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
2.289 | 0 | -172 | -1.670 | -384 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
1.386 | 0 | -172 | -1.670 | -384 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
5 | 1.722 | 0 | 217 | 415 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
5 | 2 | 5 | 0 | - |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
1.386 | 1.720 | -176 | -1.453 | -119 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
305 | - | - | - | - |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
1.081 | 1.720 | -176 | -1.504 | -106 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 |
|---|---|---|---|---|---|
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
101 | - | - | - | - |
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
257 | - | 0 | 0 | 0 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
358 | - | 0 | 0 | 0 |
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
256 | - | - | - | - |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
261 | - | 0 | 172 | 1.754 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
552 | - | - | 0 | 28 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
1.069 | - | 0 | 172 | 1.782 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
1.427 | 0 | 0 | 172 | 1.782 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
936 | -145 | -1.865 | -1.689 | -185 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
1.061 | -20 | -1.740 | -1.564 | -60 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
365 | 20 | 1.740 | 1.736 | 1.842 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
365 | 20 | 1.740 | 1.736 | 1.842 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
2 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
3 ældre ændringer vises ikke.
Find lignende virksomheder
- By
- Kolding
- Kommune
- KOLDING
- Branche
- Engroshandel med beklædning
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 2. september 2026 12:15 · Hvorfor vises mine oplysninger?