Green Lock Struer Holding ApS
CVR 32676294 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Fælledvej 17, 7600 Struer
- Branche
- Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (466900)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 15/1 - 2010
- Ophørsdato
- 1/10 - 2024
- Ansatte
- 1
- Telefon
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2022, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | - | - | 171 | 48 |
| Bruttofortjeneste | 49 | -142 | - | 167 | 34 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | 28 | -142 | 42 | 167 | 34 |
| Resultat før skat | 28 | -141 | 41 | 167 | 34 |
| Årets resultat | 28 | -141 | 31 | 138 | 20 |
| Egenkapital | 12 | -17 | 140 | 216 | 79 |
| Balancesum | 20 | 90 | 254 | 289 | 79 |
| Omsætningsaktiver | 20 | 90 | 238 | 274 | 64 |
| Kortfristet gæld | 8 | 108 | 114 | 73 | 0 |
| Ansatte | 0 | - | 0 | 0 | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
OmsætningVirksomhedens samlede salg i regnskabsåret. Mange mindre selskaber udelader omsætningen og viser i stedet bruttofortjenesten. |
- | - | - | 171 | 48 |
Eksterne omkostningerOmkostninger til fx husleje, administration, markedsføring og salg. |
- | - | - | 4 | 14 |
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
49 | -142 | - | 167 | 34 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
28 | -142 | 42 | 167 | 34 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
0 | -1 | 1 | 0 | 0 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
28 | -141 | 41 | 167 | 34 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
- | - | 9 | 29 | 14 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
28 | -141 | 31 | 138 | 20 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
- | 0 | 16 | 15 | 15 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
- | 0 | 16 | 15 | 15 |
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
- | - | - | - | 0 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
- | 58 | 195 | 259 | 49 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
20 | 32 | 43 | 15 | 15 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
20 | 90 | 238 | 274 | 64 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
20 | 90 | 254 | 289 | 79 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
- | - | 90 | 58 | 29 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
12 | -17 | 140 | 216 | 79 |
Hensatte forpligtelserSandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier. |
- | - | - | - | 0 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
- | - | - | 0 | 0 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
8 | 108 | 114 | 73 | 0 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
8 | 108 | 114 | 73 | 0 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
3 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Struer
- Kommune
- STRUER
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 5. september 2026 14:32 · Hvorfor vises mine oplysninger?