DAMSBO HOLDING ApS
CVR 32785875 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Ladegårdsgade 8, 5610 Assens
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 12/3 - 2010
- Ophørsdato
- 11/10 - 2023
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2020/21, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -8 | 258 | -25 | -32 | -51 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | - | 258 | -96 | -103 | -122 |
| Resultat før skat | -11 | 260 | -89 | -97 | -121 |
| Årets resultat | -11 | 260 | -89 | -97 | -121 |
| Egenkapital | 153 | 669 | 761 | 935 | 1.086 |
| Balancesum | 158 | 674 | 767 | 941 | 1.092 |
| Omsætningsaktiver | 158 | 674 | 767 | 870 | 950 |
| Kortfristet gæld | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 |
| Ansatte | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-8 | 258 | -25 | -32 | -51 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
- | 0 | 71 | 71 | 71 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
- | 258 | -96 | -103 | -122 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
-2 | -2 | 8 | 13 | 4 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-11 | 260 | -89 | -97 | -121 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | 0 | - | - | - |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-11 | 260 | -89 | -97 | -121 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 |
|---|---|---|---|---|---|
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
- | 0 | - | 71 | 142 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
- | 0 | - | 71 | 142 |
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
16 | - | - | - | - |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
1 | 2 | 2 | 6 | 5 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
141 | 672 | 102 | 203 | 286 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
158 | 674 | 767 | 870 | 950 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
158 | 674 | 767 | 941 | 1.092 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
0 | 489 | 284 | 725 | 961 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
153 | 669 | 761 | 935 | 1.086 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
5 | 5 | 5 | 5 | 6 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
5 | 5 | 5 | 5 | 6 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
1 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Assens
- Kommune
- Assens
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 3. september 2026 14:00 · Hvorfor vises mine oplysninger?