JOHN HINZE HOLDING ApS
CVR 32879438 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Barsmark Bygade 131, 6200 Aabenraa
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 20/4 - 2010
- Ophørsdato
- 16/3 - 2023
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2021/22, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -14 | -14 | -46 | -40 | -18 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -14 | - | - | -40 | -18 |
| Resultat før skat | -5 | -3 | 1.281 | 1.392 | 2.451 |
| Årets resultat | -4 | -2 | 1.278 | 1.348 | 2.421 |
| Egenkapital | 207 | 211 | 3.213 | 11.772 | 11.694 |
| Balancesum | 216 | 2.824 | 4.152 | 12.428 | 12.135 |
| Omsætningsaktiver | 216 | 2.824 | 4.152 | 935 | 5.313 |
| Kortfristet gæld | 9 | 2.613 | 939 | 657 | 441 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-14 | -14 | -46 | -40 | -18 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-14 | - | - | -40 | -18 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
24 | 100 | 74 | 244 | 179 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
15 | 89 | 49 | 22 | 23 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-5 | -3 | 1.281 | 1.392 | 2.451 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
-1 | -1 | 3 | 44 | 30 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-4 | -2 | 1.278 | 1.348 | 2.421 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
- | - | 0 | 11.493 | 6.822 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
- | - | 0 | 11.493 | 6.822 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
213 | 2.369 | 3.025 | 901 | 5.261 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
3 | 455 | 1.127 | 34 | 51 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
216 | 2.824 | 4.152 | 935 | 5.313 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
216 | 2.824 | 4.152 | 12.428 | 12.135 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
82 | 86 | 88 | 10.299 | 11.569 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
207 | 211 | 3.213 | 11.772 | 11.694 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
6 | 6 | 6 | 23 | 6 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
9 | 2.613 | 939 | 657 | 441 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
9 | 2.613 | 939 | 657 | 441 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
2 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 5. september 2026 14:28 · Hvorfor vises mine oplysninger?