SASTI HOLDING ApS
CVR 32942172 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Pamhule Søpark 4, 6100 Haderslev
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 25/5 - 2010
- Ophørsdato
- 3/9 - 2021
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2019/20, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 | 2015/16 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -4 | -5 | -4 | -4 | -3 |
| Resultat før skat | -10 | -29 | -937 | 225 | 280 |
| Årets resultat | -10 | -29 | -937 | 225 | 280 |
| Egenkapital | -51 | -40 | -11 | 1.016 | 791 |
| Balancesum | 5 | 11 | 585 | 1.633 | 1.379 |
| Omsætningsaktiver | 5 | 11 | 585 | 1 | - |
| Kortfristet gæld | 55 | 51 | 596 | 616 | 588 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 | 2015/16 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-4 | -5 | -4 | -4 | -3 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
- | 0 | 23 | - | 0 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
0 | 0 | 0 | -23 | -23 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-10 | -29 | -937 | 225 | 280 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-10 | -29 | -937 | 225 | 280 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 | 2015/16 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
- | - | - | 1.632 | 1.379 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
- | - | - | 1.632 | 1.379 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
- | - | - | 1 | - |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
5 | 11 | 585 | 1 | - |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
5 | 11 | 585 | 1.633 | 1.379 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 | 2016/17 | 2015/16 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-131 | -120 | -91 | 0 | 0 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-51 | -40 | -11 | 1.016 | 791 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
55 | 51 | 596 | 616 | 588 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
55 | 51 | 596 | 616 | 588 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- HADERSLEV
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 5. september 2026 18:24 · Hvorfor vises mine oplysninger?