CC HOLDING STRUER ApS
CVR 33037600 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Fredensgade 15, 7600 Struer
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 17/6 - 2010
- Ophørsdato
- 15/5 - 2018
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2015/16, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2015/16 | 2014/15 | 2013/14 | 2012/13 | 2011/12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -6 | -7 | -6 | -5 | 5 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | - | - | - | - | 5 |
| Resultat før skat | -1.917 | 395 | 654 | 465 | 104 |
| Årets resultat | -1.912 | 399 | 658 | -468 | -103 |
| Egenkapital | -97 | 1.815 | 1.416 | 878 | -410 |
| Balancesum | 352 | 2.249 | 1.801 | 1.124 | 609 |
| Omsætningsaktiver | 91 | 92 | 61 | 56 | 17 |
| Kortfristet gæld | 449 | 405 | 386 | 247 | -199 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2015/16 | 2014/15 | 2013/14 | 2012/13 | 2011/12 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-6 | -7 | -6 | -5 | 5 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
- | - | - | - | 0 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
- | - | - | - | 5 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
- | 0 | 1 | 2 | -1 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
15 | 14 | 13 | 9 | 0 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-1.917 | 395 | 654 | 465 | 104 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
-5 | -4 | -4 | - | - |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-1.912 | 399 | 658 | -468 | -103 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2015/16 | 2014/15 | 2013/14 | 2012/13 | 2011/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
260 | 2.157 | 1.741 | 1.069 | 592 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
260 | 2.157 | 1.741 | 1.069 | 592 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
47 | 47 | 15 | 33 | 17 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
45 | 45 | 46 | 22 | - |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
91 | 92 | 61 | 56 | 17 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
352 | 2.249 | 1.801 | 1.124 | 609 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2015/16 | 2014/15 | 2013/14 | 2012/13 | 2011/12 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
80 | 80 | 80 | 80 | -80 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-177 | 217 | 234 | 248 | -330 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-97 | 1.815 | 1.416 | 878 | -410 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
0 | 29 | - | - | - |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
449 | 405 | 386 | 247 | -199 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
449 | 434 | 386 | 247 | -199 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Struer
- Kommune
- STRUER
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 4. september 2026 14:00 · Hvorfor vises mine oplysninger?