Denne virksomhed er reklamebeskyttet i CVR. Oplysningerne må ikke anvendes til direkte markedsføring.

SL SVARRE HOLDING ApS

Aktiv Reklamebeskyttet

CVR 33387296 · Anpartsselskab

Stamdata

Adresse
Klostervej 10, 4000 Roskilde
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Startdato
12/1 - 2011
Kontakt
Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.

Regnskaber

Likviditetsgrad God 615,1 % 2023/24: God 13.368,4 %
Afkastningsgrad Svag -7,4 %
Soliditetsgrad God 90,5 % 2023/24: God 99,3 %

Vejledende indikatorer for 2024/25, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.

Bruttofortjeneste (1.000 kr.)
2020/21: -7 t.kr.2020/212021/22: -7 t.kr.2021/222022/23: -10 t.kr.2022/232023/24: -11 t.kr.2023/242024/25: -25 t.kr.2024/25
Årets resultat (1.000 kr.)
2020/21: 280 t.kr.2020/212021/22: 270 t.kr.2021/222022/23: 546 t.kr.2022/232023/24: -310 t.kr.2023/242024/25: -126 t.kr.2024/25
Beløb i 1.000 kr. (Ansatte: antal)
Nøgletal 2024/25 2023/24 2022/23 2021/22 2020/21
Bruttofortjeneste -25 -11 -10 -7 -7
Resultat af primær drift (EBIT) -79 - - - -
Resultat før skat -124 -307 543 268 279
Årets resultat -126 -310 546 270 280
Egenkapital 969 1.217 1.633 1.317 1.160
Balancesum 1.070 1.225 1.640 1.324 1.176
Omsætningsaktiver 623 1.090 606 545 277
Kortfristet gæld 101 8 7 7 16
Ansatte 1 0 0 0 0
Se fuldt resultatregnskab og balance

Resultatopgørelse

Resultatopgørelse 2024/25 2023/24 2022/23 2021/22 2020/21
Bruttofortjeneste

Indtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter.

-25 -11 -10 -7 -7
Personaleomkostninger

Løn, pension og andre udgifter til medarbejdere.

54 - - - -
Af- og nedskrivninger

Årets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver.

0 - - - -
Resultat af primær drift (EBIT)

Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge.

-79 - - - -
Finansielle indtægter

Renteindtægter og andre finansielle indtægter.

31 2 - - -
Finansielle omkostninger

Renteudgifter og andre finansielle omkostninger.

77 0 2 5 1
Resultat før skat

Det samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra.

-124 -307 543 268 279
Skat af årets resultat

Årets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat.

1 3 -3 -2 -2
Årets resultat

Bundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden.

-126 -310 546 270 280

Balance - aktiver

Balance - aktiver 2024/25 2023/24 2022/23 2021/22 2020/21
Finansielle anlægsaktiver

Kapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender.

447 135 1.034 778 899
Anlægsaktiver i alt

Aktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden.

447 135 1.034 778 899
Tilgodehavender

Penge, som kunder og andre skylder virksomheden.

7 28 48 15 -
Likvide beholdninger

Kontanter og bankindeståender.

616 1.062 558 530 277
Omsætningsaktiver i alt

Aktiver, der forventes omsat til penge inden for et år.

623 1.090 606 545 277
Aktiver i alt

Balancesummen - virksomhedens samlede aktiver.

1.070 1.225 1.640 1.324 1.176

Balance - passiver

Balance - passiver 2024/25 2023/24 2022/23 2021/22 2020/21
Virksomhedskapital

Den registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS).

80 80 80 80 80
Overført resultat

Tidligere års opsparede over- eller underskud.

844 1.015 997 1.043 652
Egenkapital i alt

Ejernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser.

969 1.217 1.633 1.317 1.160
Leverandørgæld

Skyldige beløb til leverandører.

10 8 7 7 7
Kortfristet gæld i alt

Gæld, der forfalder inden for et år.

101 8 7 7 16
Gældsforpligtelser i alt

Den samlede gæld - lang- og kortfristet under ét.

101 8 7 7 16

Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.

Årsrapport 2024/25 01.05.2024 - 30.04.2025
Hent rapport
Årsrapport 2023/24 01.05.2023 - 30.04.2024
Hent rapport
Årsrapport 2022/23 01.05.2022 - 30.04.2023
Hent rapport
Årsrapport 2021/22 01.05.2021 - 30.04.2022
Hent rapport
Årsrapport 2020/21 01.05.2020 - 30.04.2021
Hent rapport
Årsrapport 2019/20 01.05.2019 - 30.04.2020
Hent rapport
Årsrapport 2018/19 01.05.2018 - 30.04.2019
Hent rapport
Årsrapport 2017/18 01.05.2017 - 30.04.2018
Hent rapport
Årsrapport 2016/17 01.05.2016 - 30.04.2017
Hent rapport
Årsrapport 2015/16 01.05.2015 - 30.04.2016
Hent rapport

4 ældre årsrapporter vises ikke.

Roller og ejere

Legale ejere

Henriette Ågård Svarre Ejerandel 100 %

Direktion

Henriette Ågård Svarre Direktør · siden 27.11.2023

Stiftere

Søren Laurits Svarre Stiftere · siden 12.01.2011

Gældende roller og legale ejere fra CVR's offentlige ejerregister. Oplysninger om reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige og vises ikke.

Ejerdiagram

Ejerdiagram med legale ejere Se hele ejerkæden visualiseret i op til 3 niveauer - helt gratis. Opret blot en bruger. Opret gratis bruger

Erhvervshistorik

27.01.2025 Adresse ændret til Klostervej 10, 4000 Roskilde
01.01.2025 Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
11.10.2022 Adresse ændret til Dampfærgevej 2, 1., 2100 København Ø
29.09.2021 Adresse ændret til Præstevænget 7B, 4681 Herfølge
19.11.2020 Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
12.01.2011 Registreret under navnet "SL SVARRE HOLDING ApS"
12.01.2011 Adresse registreret: Klostervej 10, 4000 Roskilde
12.01.2011 Branche registreret: Uoplyst (999999)
12.01.2011 Virksomheden startet

Produktionsenheder

SL SVARRE HOLDING ApS

P-nr. 1016567546 · Klostervej 10, 4000 Roskilde

Find lignende virksomheder

Kommune
ROSKILDE
Virksomhedsform
Anpartsselskab

Lignende virksomheder i nærheden

Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 5. september 2026 20:55 · Hvorfor vises mine oplysninger?