Atair Nordic ApS
CVR 36724897 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Stormandshøjen 7, 4000 Roskilde
- Branche
- Engroshandel med tekstiler (464100)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 15/4 - 2015
- Ophørsdato
- 6/7 - 2023
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2022, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -4 | 1.600 | 885 | 842 | 662 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -4 | 1.600 | 363 | 75 | -148 |
| Resultat før skat | -5 | 1.615 | 306 | 19 | -208 |
| Årets resultat | -5 | 1.607 | 306 | 19 | -208 |
| Egenkapital | 41 | 46 | -1.561 | -1.867 | -1.886 |
| Balancesum | 66 | 99 | 189 | 206 | 192 |
| Omsætningsaktiver | 66 | 99 | 189 | 198 | 185 |
| Kortfristet gæld | 25 | 53 | 149 | 173 | 171 |
| Ansatte | - | 0 | 1 | 1 | 1 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-4 | 1.600 | 885 | 842 | 662 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
0 | 0 | 522 | 767 | 811 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-4 | 1.600 | 363 | 75 | -148 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
0 | 36 | 0 | 0 | 0 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
1 | 28 | 57 | 56 | 60 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-5 | 1.615 | 306 | 19 | -208 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-5 | 1.607 | 306 | 19 | -208 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
- | - | 0 | 7 | 7 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
- | - | 0 | 7 | 7 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
6 | 0 | 21 | 138 | 122 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
61 | 99 | 168 | 60 | 63 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
66 | 99 | 189 | 198 | 185 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
66 | 99 | 189 | 206 | 192 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-9 | -4 | -1.611 | -1.917 | -1.936 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
41 | 46 | -1.561 | -1.867 | -1.886 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
- | 0 | 1.602 | 1.900 | 1.907 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
25 | 45 | 19 | 20 | 14 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
25 | 53 | 149 | 173 | 171 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
25 | 53 | 1.750 | 2.072 | 2.078 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Roskilde
- Kommune
- ROSKILDE
- Branche
- Engroshandel med tekstiler
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 13. oktober 2026 15:04 · Hvorfor vises mine oplysninger?