CM Tagdækning & Nedbrydning ApS

Ophørt 24/3 - 2023

CVR 37226645 · Anpartsselskab

Stamdata

Adresse
Ålborgvej 132, 9300 Sæby
Branche
Tagdækningsvirksomhed (439100)
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Startdato
13/11 - 2015
Ophørsdato
24/3 - 2023
Ansatte
2

Regnskaber

Likviditetsgrad Tilfredsstillende 122 %
Afkastningsgrad God 10,4 % 2019: Svag -2,1 %
Soliditetsgrad Tilfredsstillende 17,3 % 2019: Svag 7,9 %

Vejledende indikatorer for 2020, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.

Bruttofortjeneste (1.000 kr.)
2015/16: -9 t.kr.2015/162017: -5 t.kr.20172018: -6 t.kr.20182019: -6 t.kr.20192020: 399 t.kr.2020
Årets resultat (1.000 kr.)
2015/16: -9 t.kr.2015/162017: -5 t.kr.20172018: -6 t.kr.20182019: -7 t.kr.20192020: 30 t.kr.2020
Beløb i 1.000 kr. (Ansatte: antal)
Nøgletal 2020 2019 2018 2017 2015/16
Bruttofortjeneste 399 -6 -6 -5 -9
Resultat af primær drift (EBIT) 32 -6 -6 -5 -9
Resultat før skat 32 -7 -6 -5 -9
Årets resultat 30 -7 -6 -5 -9
Egenkapital 53 24 31 36 41
Balancesum 310 300 300 300 300
Omsætningsaktiver 310 - - - -
Kortfristet gæld 254 276 269 264 259
Ansatte 4 0 0 - -
Se fuldt resultatregnskab og balance

Resultatopgørelse

Resultatopgørelse 2020 2019 2018 2017 2015/16
Bruttofortjeneste

Indtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter.

399 -6 -6 -5 -9
Personaleomkostninger

Løn, pension og andre udgifter til medarbejdere.

367 - - - -
Resultat af primær drift (EBIT)

Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge.

32 -6 -6 -5 -9
Finansielle omkostninger

Renteudgifter og andre finansielle omkostninger.

0 1 - - -
Resultat før skat

Det samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra.

32 -7 -6 -5 -9
Skat af årets resultat

Årets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat.

2 - - - 0
Årets resultat

Bundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden.

30 -7 -6 -5 -9

Balance - aktiver

Balance - aktiver 2020 2019 2018 2017 2015/16
Finansielle anlægsaktiver

Kapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender.

0 300 300 300 300
Anlægsaktiver i alt

Aktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden.

0 300 300 300 300
Tilgodehavender

Penge, som kunder og andre skylder virksomheden.

55 - - - -
Likvide beholdninger

Kontanter og bankindeståender.

255 - - - -
Omsætningsaktiver i alt

Aktiver, der forventes omsat til penge inden for et år.

310 - - - -
Aktiver i alt

Balancesummen - virksomhedens samlede aktiver.

310 300 300 300 300

Balance - passiver

Balance - passiver 2020 2019 2018 2017 2015/16
Virksomhedskapital

Den registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS).

50 50 50 50 50
Overført resultat

Tidligere års opsparede over- eller underskud.

3 -26 -19 -14 -9
Egenkapital i alt

Ejernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser.

53 24 31 36 41
Hensatte forpligtelser

Sandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier.

2 - - - -
Leverandørgæld

Skyldige beløb til leverandører.

4 4 4 4 4
Kortfristet gæld i alt

Gæld, der forfalder inden for et år.

254 276 269 264 259
Gældsforpligtelser i alt

Den samlede gæld - lang- og kortfristet under ét.

254 276 269 264 259

Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.

Årsrapport 2020 01.01.2020 - 31.12.2020
Hent rapport
Årsrapport 2019 01.01.2019 - 31.12.2019
Hent rapport
Årsrapport 2018 01.01.2018 - 31.12.2018
Hent rapport
Årsrapport 2017 01.01.2017 - 31.12.2017
Hent rapport
Årsrapport 2015/16 13.11.2015 - 31.12.2016
Hent rapport

Erhvervshistorik

24.03.2023 Virksomheden ophørt
05.10.2020 Navn ændret til "CM Tagdækning & Nedbrydning ApS"
05.10.2020 Branche ændret til Tagdækningsvirksomhed (439100)
27.09.2018 Adresse ændret til Ålborgvej 132, 9300 Sæby
13.11.2015 Registreret under navnet "MPC Holding, Sæby ApS"
13.11.2015 Adresse registreret: Tryvej 153, 9750 Østervrå
13.11.2015 Branche registreret: Finansielle holdingselskaber (642010)
13.11.2015 Virksomheden startet

Find lignende virksomheder

Virksomhedsform
Anpartsselskab

Lignende virksomheder i nærheden

Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 18. oktober 2026 04:47 · Hvorfor vises mine oplysninger?