MBK Ejendomme ApS
CVR 37869856 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Toftegårdsvej 2, 4652 Hårlev
- Branche
- Engroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartikler (468300)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 11/7 - 2016
- Ophørsdato
- 14/9 - 2026
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er registreret på en privatadresse.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2025, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -8 | -249 | -16 | 36 | 28 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -64 | -267 | -26 | -4 | 19 |
| Resultat før skat | -76 | -301 | -106 | -50 | -23 |
| Årets resultat | -72 | -296 | -95 | -41 | -20 |
| Egenkapital | -22 | 50 | 76 | 170 | 212 |
| Balancesum | 211 | 268 | 1.838 | 1.846 | 1.884 |
| Omsætningsaktiver | 211 | 213 | 3 | 1 | - |
| Kortfristet gæld | 233 | 218 | 1.762 | 1.666 | 1.655 |
| Ansatte | 0 | - | - | - | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-8 | -249 | -16 | 36 | 28 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
56 | 9 | 9 | 9 | 9 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-64 | -267 | -26 | -4 | 19 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
0 | - | - | - | - |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-76 | -301 | -106 | -50 | -23 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
-4 | -5 | -12 | -9 | -3 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-72 | -296 | -95 | -41 | -20 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
0 | 56 | 1.835 | 1.844 | 1.884 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
0 | 56 | 1.835 | 1.844 | 1.884 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
4 | 47 | 3 | 1 | - |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
207 | 166 | - | - | - |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
211 | 213 | 3 | 1 | - |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
211 | 268 | 1.838 | 1.846 | 1.884 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-72 | 0 | 26 | 120 | 162 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-22 | 50 | 76 | 170 | 212 |
Hensatte forpligtelserSandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier. |
- | - | 0 | 9 | 17 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
233 | 218 | 1.762 | 1.666 | 1.655 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
233 | 218 | 1.762 | 1.666 | 1.655 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Hårlev
- Kommune
- STEVNS
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 6. november 2026 03:03 · Hvorfor vises mine oplysninger?