Beacon Holdings ApS
CVR 38008137 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Park Alle 382, 2625 Vallensbæk
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 14/9 - 2016
- Ophørsdato
- 25/9 - 2025
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2021/22, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -13 | -14 | -40 | -3 | -9 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -13 | -14 | -40 | -3 | -9 |
| Resultat før skat | -1.048 | -68 | -48 | -168 | -115 |
| Årets resultat | -1.048 | -68 | -102 | -131 | -115 |
| Egenkapital | -1.477 | -430 | -361 | -259 | -128 |
| Balancesum | 1.334 | 1.940 | 1.644 | 1.596 | 1.018 |
| Omsætningsaktiver | 1.334 | 940 | 644 | 596 | 18 |
| Kortfristet gæld | 2.812 | 2.370 | 2.006 | 1.855 | 1.145 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-13 | -14 | -40 | -3 | -9 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-13 | -14 | -40 | -3 | -9 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
- | 0 | 37 | - | - |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
35 | 54 | 45 | 165 | 106 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-1.048 | -68 | -48 | -168 | -115 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-1.048 | -68 | -102 | -131 | -115 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
0 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
0 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
1.334 | 940 | 644 | 492 | 18 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
0 | 0 | 0 | 104 | - |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
1.334 | 940 | 644 | 596 | 18 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
1.334 | 1.940 | 1.644 | 1.596 | 1.018 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-1.527 | -480 | -411 | -309 | -178 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-1.477 | -430 | -361 | -259 | -128 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
18 | 39 | 26 | 6 | 15 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
2.812 | 2.370 | 2.006 | 1.855 | 1.145 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
2.812 | 2.370 | 2.006 | 1.855 | 1.145 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- VALLENSBÆK
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 15. oktober 2026 01:01 · Hvorfor vises mine oplysninger?