The Man Behind ApS
CVR 38658360 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Thujavej 13, 5250 Odense SV
- Branche
- Fremstilling af øl (110500)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 17/5 - 2017
- Ophørsdato
- 2/3 - 2023
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2020, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 11 | -311 | -402 | -233 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -8 | -383 | -718 | -385 |
| Resultat før skat | -62 | -436 | -773 | -390 |
| Årets resultat | -48 | -360 | -587 | -304 |
| Egenkapital | -812 | -764 | -404 | 183 |
| Balancesum | 838 | 653 | 876 | 453 |
| Omsætningsaktiver | 742 | 537 | 712 | 387 |
| Kortfristet gæld | 1.650 | 1.416 | 1.280 | 270 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
11 | -311 | -402 | -233 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
0 | 52 | 306 | 151 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
20 | 20 | 10 | - |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-8 | -383 | -718 | -385 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
53 | 54 | 55 | 6 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-62 | -436 | -773 | -390 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
-14 | -77 | -186 | -86 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-48 | -360 | -587 | -304 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|
Immaterielle anlægsaktiverFx goodwill, udviklingsprojekter og rettigheder. |
49 | 69 | 88 | - |
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
47 | 47 | 76 | 66 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
96 | 116 | 164 | 66 |
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
363 | 150 | 286 | 70 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
379 | 387 | 426 | 317 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
742 | 537 | 712 | 387 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
838 | 653 | 876 | 453 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
50 | 50 | 50 | 50 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-862 | -814 | -454 | 133 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-812 | -764 | -404 | 183 |
Gæld til banker (kortfristet)Kassekredit og anden kortfristet bankgæld. |
965 | 998 | 902 | 249 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
394 | 118 | 156 | 9 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
1.650 | 1.416 | 1.280 | 270 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
1.650 | 1.416 | 1.280 | 270 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- ODENSE
- Branche
- Fremstilling af øl
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 16. oktober 2026 15:46 · Hvorfor vises mine oplysninger?