FleksLOG ApS
CVR 39384205 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Norgesvej 5, 8700 Horsens
- Branche
- Oplagring og opbevaring (521000)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 5/3 - 2018
- Ophørsdato
- 26/5 - 2026
- Ansatte
- 4
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2022/23, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 2.060 | 2.515 | 1.416 | 1.885 | 2.395 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | - | - | -41 | 67 | 542 |
| Resultat før skat | -395 | 407 | -60 | 60 | 537 |
| Årets resultat | -394 | 317 | -51 | 45 | 418 |
| Egenkapital | 226 | 620 | 303 | 354 | 918 |
| Balancesum | 2.764 | 2.963 | 2.104 | 2.002 | 1.864 |
| Omsætningsaktiver | 2.415 | 2.601 | 1.721 | 1.682 | 1.564 |
| Kortfristet gæld | 2.539 | 2.341 | 1.730 | 1.619 | 946 |
| Ansatte | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
2.060 | 2.515 | 1.416 | 1.885 | 2.395 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
2.435 | 2.072 | 1.440 | 1.809 | 1.847 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
13 | 20 | 18 | - | - |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
- | - | -41 | 67 | 542 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
0 | 0 | - | - | - |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
7 | 16 | 19 | 7 | 5 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-395 | 407 | -60 | 60 | 537 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | 90 | -9 | 15 | 120 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-394 | 317 | -51 | 45 | 418 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 |
|---|---|---|---|---|---|
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
49 | 62 | 82 | 20 | - |
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
349 | 362 | 382 | 320 | 300 |
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
534 | 514 | 373 | 380 | 388 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
1.814 | 2.087 | 1.348 | 1.302 | 1.071 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
67 | - | - | 0 | 105 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
2.415 | 2.601 | 1.721 | 1.682 | 1.564 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
2.764 | 2.963 | 2.104 | 2.002 | 1.864 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 | 2018/19 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
80 | 80 | 80 | 80 | 50 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
146 | 540 | 223 | 274 | 868 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
226 | 620 | 303 | 354 | 918 |
Hensatte forpligtelserSandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier. |
0 | 2 | 0 | 29 | - |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
- | - | 70 | - | - |
Gæld til banker (kortfristet)Kassekredit og anden kortfristet bankgæld. |
0 | 199 | 170 | 141 | 0 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
1.949 | 1.440 | 979 | 910 | 549 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
2.539 | 2.341 | 1.730 | 1.619 | 946 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
2.539 | 2.341 | 1.800 | 1.619 | 946 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Horsens
- Kommune
- HORSENS
- Branche
- Oplagring og opbevaring
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 8. november 2026 08:02 · Hvorfor vises mine oplysninger?