Carlend Copenhagen ApS
CVR 39444798 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Springforbivej 4, 2930 Klampenborg
- Branche
- Agenturhandel med tekstiler, beklædning, pelsværk, fodtøj og lædervarer (461600)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 28/3 - 2018
- Ophørsdato
- 5/4 - 2023
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2021, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2021 | 2020 | 2019 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -10 | -131 | -159 | -1.368 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -266 | -267 | -1.441 | -2.456 |
| Resultat før skat | -268 | -269 | -1.473 | -2.474 |
| Årets resultat | -268 | -269 | -1.473 | -2.141 |
| Egenkapital | -15 | -147 | 122 | 695 |
| Balancesum | 208 | 454 | 439 | 1.826 |
| Omsætningsaktiver | 190 | 401 | 386 | 618 |
| Kortfristet gæld | 223 | 601 | 317 | 1.131 |
| Ansatte | 1 | 1 | 2 | 2 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2021 | 2020 | 2019 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-10 | -131 | -159 | -1.368 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
91 | 136 | 74 | 786 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
- | 0 | 1.208 | 302 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-266 | -267 | -1.441 | -2.456 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
0 | 1 | 0 | - |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
1 | 2 | 33 | 17 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-268 | -269 | -1.473 | -2.474 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | 0 | 0 | -332 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-268 | -269 | -1.473 | -2.141 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2021 | 2020 | 2019 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|
Immaterielle anlægsaktiverFx goodwill, udviklingsprojekter og rettigheder. |
- | - | 0 | 1.080 |
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
- | - | 0 | 128 |
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
18 | 53 | 53 | - |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
18 | 53 | 53 | 1.208 |
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
120 | 346 | 300 | 220 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
0 | 21 | 18 | 22 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
70 | 34 | 67 | 376 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
190 | 401 | 386 | 618 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
208 | 454 | 439 | 1.826 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2021 | 2020 | 2019 | 2017/18 |
|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
98 | 98 | 98 | 98 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-113 | -245 | 24 | 597 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-15 | -147 | 122 | 695 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
0 | 35 | 9 | 40 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
223 | 601 | 317 | 1.131 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
223 | 601 | 317 | 1.131 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 2. november 2026 04:03 · Hvorfor vises mine oplysninger?