Holmvej nr. 4 ApS
CVR 39798093 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Rødding Vestergade 18, 6630 Rødding
- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 20/8 - 2018
- Ophørsdato
- 31/1 - 2024
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2022, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2022 | 2021 | 2020 | 2018/19 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | - | 306 | 398 |
| Bruttofortjeneste | 599 | 280 | 200 | 315 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | 599 | 238 | 188 | 300 |
| Resultat før skat | 369 | 26 | -23 | -16 |
| Årets resultat | 391 | 20 | -18 | -13 |
| Egenkapital | 580 | 189 | 169 | 187 |
| Balancesum | 8.306 | 7.199 | 7.222 | 7.259 |
| Omsætningsaktiver | 8.306 | 176 | 157 | 182 |
| Kortfristet gæld | 7.726 | 7.010 | 7.054 | 7.072 |
| Ansatte | 0 | 0 | 0 | 0 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2022 | 2021 | 2020 | 2018/19 |
|---|---|---|---|---|
OmsætningVirksomhedens samlede salg i regnskabsåret. Mange mindre selskaber udelader omsætningen og viser i stedet bruttofortjenesten. |
- | - | 306 | 398 |
Eksterne omkostningerOmkostninger til fx husleje, administration, markedsføring og salg. |
- | - | 107 | 83 |
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
599 | 280 | 200 | 315 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
0 | 42 | 12 | 15 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
599 | 238 | 188 | 300 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
369 | 26 | -23 | -16 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
-22 | 6 | -5 | -3 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
391 | 20 | -18 | -13 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2018/19 |
|---|---|---|---|---|
Immaterielle anlægsaktiverFx goodwill, udviklingsprojekter og rettigheder. |
- | 0 | - | - |
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
0 | 7.023 | 7.065 | 7.077 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
0 | 7.023 | 7.065 | 7.077 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
8.249 | 15 | 17 | 3 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
57 | 161 | 140 | 179 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
8.306 | 176 | 157 | 182 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
8.306 | 7.199 | 7.222 | 7.259 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2022 | 2021 | 2020 | 2018/19 |
|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
50 | 50 | 50 | 50 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
530 | 139 | - | - |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
580 | 189 | 169 | 187 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
13 | 10 | - | - |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
7.726 | 7.010 | 7.054 | 7.072 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
7.726 | 7.010 | 7.054 | 7.072 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Rødding
- Kommune
- VEJEN
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 2. november 2026 02:20 · Hvorfor vises mine oplysninger?