A.C.R. Holding ApS
CVR 40295755 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Engdraget 3, 4200 Slagelse
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 15/2 - 2019
- Ophørsdato
- 13/1 - 2026
- Ansatte
- 1
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2024, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Bruttofortjeneste | -22 | 0 | 42 | -3 | 373 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -67 | 0 | 42 | -3 | 373 |
| Resultat før skat | -48 | -76 | 42 | 147 | 373 |
| Årets resultat | -48 | -78 | 42 | 147 | 373 |
| Egenkapital | 593 | 882 | 1.019 | 897 | 823 |
| Balancesum | 651 | 1.000 | 1.078 | 1.033 | 883 |
| Omsætningsaktiver | 651 | 1.000 | 1.001 | 701 | 0 |
| Kortfristet gæld | 58 | 118 | 59 | 135 | 59 |
| Ansatte | 1 | 1 | - | - | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
OmsætningVirksomhedens samlede salg i regnskabsåret. Mange mindre selskaber udelader omsætningen og viser i stedet bruttofortjenesten. |
- | - | 0 | 0 | 0 |
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-22 | 0 | 42 | -3 | 373 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
45 | - | - | - | - |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-67 | 0 | 42 | -3 | 373 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
1 | - | - | - | - |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-48 | -76 | 42 | 147 | 373 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | 1 | -1 | -1 | -1 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-48 | -78 | 42 | 147 | 373 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
- | 0 | 77 | 332 | 883 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
- | 0 | 77 | 332 | 883 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
0 | 300 | 1.001 | 701 | - |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
651 | 700 | - | 0 | 0 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
651 | 1.000 | 1.001 | 701 | 0 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
651 | 1.000 | 1.078 | 1.033 | 883 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
476 | 652 | -90 | 90 | 718 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
593 | 882 | 1.019 | 897 | 823 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
- | - | - | - | 1 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
58 | 118 | 59 | 135 | 59 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
58 | 118 | 59 | 135 | 60 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 15. oktober 2026 10:44 · Hvorfor vises mine oplysninger?