Denne virksomhed er reklamebeskyttet i CVR. Oplysningerne må ikke anvendes til direkte markedsføring.

Malerfirmaet Anton & Co ApS

Ophørt 14/9 - 2026 Reklamebeskyttet

CVR 40567305 · Anpartsselskab

Stamdata

Adresse
Naverland 1A, 2600 Glostrup
Branche
Maleraktiviteter (433410)
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Startdato
24/5 - 2019
Ophørsdato
14/9 - 2026
Ansatte
4
Kontakt
Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.

Regnskaber

Likviditetsgrad Svag 92,8 % 2020/21: Tilfredsstillende 144,7 %
Afkastningsgrad Svag -28,7 % 2020/21: God 40 %
Soliditetsgrad Svag -6,8 % 2020/21: Tilfredsstillende 24,9 %

Vejledende indikatorer for 2021/22, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.

Bruttofortjeneste (1.000 kr.)
2019/20: 431 t.kr.2019/202020/21: 2.993 t.kr.2020/212021/22: 2.776 t.kr.2021/22
Årets resultat (1.000 kr.)
2019/20: -153 t.kr.2019/202020/21: 617 t.kr.2020/212021/22: -678 t.kr.2021/22
Beløb i 1.000 kr. (Ansatte: antal)
Nøgletal 2021/22 2020/21 2019/20
Bruttofortjeneste 2.776 2.993 431
Resultat af primær drift (EBIT) -741 807 -190
Resultat før skat -731 794 -194
Årets resultat -678 617 -153
Egenkapital -174 504 -113
Balancesum 2.580 2.021 370
Omsætningsaktiver 2.556 1.997 347
Kortfristet gæld 2.754 1.381 484
Ansatte 11 7 2
Se fuldt resultatregnskab og balance

Resultatopgørelse

Resultatopgørelse 2021/22 2020/21 2019/20
Bruttofortjeneste

Indtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter.

2.776 2.993 431
Personaleomkostninger

Løn, pension og andre udgifter til medarbejdere.

3.517 2.186 621
Resultat af primær drift (EBIT)

Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge.

-741 807 -190
Finansielle indtægter

Renteindtægter og andre finansielle indtægter.

18 1 -
Finansielle omkostninger

Renteudgifter og andre finansielle omkostninger.

8 15 3
Resultat før skat

Det samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra.

-731 794 -194
Skat af årets resultat

Årets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat.

-53 176 -40
Årets resultat

Bundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden.

-678 617 -153

Balance - aktiver

Balance - aktiver 2021/22 2020/21 2019/20
Finansielle anlægsaktiver

Kapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender.

23 23 23
Anlægsaktiver i alt

Aktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden.

23 23 23
Tilgodehavender

Penge, som kunder og andre skylder virksomheden.

2.434 1.679 192
Likvide beholdninger

Kontanter og bankindeståender.

123 318 155
Omsætningsaktiver i alt

Aktiver, der forventes omsat til penge inden for et år.

2.556 1.997 347
Aktiver i alt

Balancesummen - virksomhedens samlede aktiver.

2.580 2.021 370

Balance - passiver

Balance - passiver 2021/22 2020/21 2019/20
Virksomhedskapital

Den registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS).

40 40 40
Overført resultat

Tidligere års opsparede over- eller underskud.

-214 464 -153
Egenkapital i alt

Ejernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser.

-174 504 -113
Hensatte forpligtelser

Sandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier.

0 56 -
Langfristet gæld

Gæld, der forfalder om mere end et år.

0 80 -
Leverandørgæld

Skyldige beløb til leverandører.

1.443 338 207
Kortfristet gæld i alt

Gæld, der forfalder inden for et år.

2.754 1.381 484
Gældsforpligtelser i alt

Den samlede gæld - lang- og kortfristet under ét.

2.754 1.460 484

Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.

Årsrapport 2021/22 01.07.2021 - 30.06.2022
Hent rapport
Årsrapport 2020/21 01.07.2020 - 30.06.2021
Hent rapport
Årsrapport 2019/20 24.05.2019 - 30.06.2020
Hent rapport

Erhvervshistorik

14.09.2026 Virksomheden ophørt
01.01.2025 Branche ændret til Maleraktiviteter (433410)
30.08.2022 Adresse ændret til Naverland 1A, 2600 Glostrup
19.07.2020 Adresse ændret til Smedeland 7, 2600 Glostrup
23.10.2019 Adresse ændret til Ejbydalsvej 165, 2600 Glostrup
24.05.2019 Registreret under navnet "Malerfirmaet Anton & Co ApS"
24.05.2019 Adresse registreret: Valhøjs Alle 97, st., 2610 Rødovre
24.05.2019 Branche registreret: Malerforretninger (433410)
24.05.2019 Virksomheden startet

Find lignende virksomheder

Virksomhedsform
Anpartsselskab

Lignende virksomheder i nærheden

Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 17. oktober 2026 07:36 · Hvorfor vises mine oplysninger?