Rubin Stenhuggeri ApS
CVR 40591230 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Islevdalvej 156B, 2610 Rødovre
- Branche
- Tilhugning, tilskæring og færdigbearbejdning af sten (237000)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 18/6 - 2019
- Ophørsdato
- 20/11 - 2023
- Ansatte
- 3
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2021/22, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -100 | 994 | 1.207 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -750 | 376 | 465 |
| Resultat før skat | -757 | 366 | 463 |
| Årets resultat | -590 | 285 | 360 |
| Egenkapital | -5 | 685 | 400 |
| Balancesum | 887 | 1.752 | 1.283 |
| Omsætningsaktiver | 617 | 1.373 | 828 |
| Kortfristet gæld | 878 | 1.054 | 874 |
| Ansatte | 1 | 1 | 2 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-100 | 994 | 1.207 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
581 | 542 | 661 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
70 | 75 | 82 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-750 | 376 | 465 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-757 | 366 | 463 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
-167 | 81 | 103 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-590 | 285 | 360 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|
Immaterielle anlægsaktiverFx goodwill, udviklingsprojekter og rettigheder. |
48 | 74 | 99 |
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
221 | 306 | 356 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
270 | 380 | 455 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
190 | 704 | 229 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
427 | 668 | 599 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
617 | 1.373 | 828 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
887 | 1.752 | 1.283 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
40 | 40 | 40 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-45 | 545 | 360 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-5 | 685 | 400 |
Hensatte forpligtelserSandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier. |
13 | 13 | 9 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
27 | 17 | 16 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
878 | 1.054 | 874 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
878 | 1.054 | 874 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Rødovre
- Kommune
- RØDOVRE
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 14. oktober 2026 10:03 · Hvorfor vises mine oplysninger?