Splash Beauty ApS
CVR 40705589 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Messevej 12, 9600 Aars
- Branche
- Detailhandel med kosmetikvarer og toiletartikler (477500)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 6/8 - 2019
- Ophørsdato
- 5/1 - 2026
- Ansatte
- 1
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2023/24, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -41 | -47 | 31 | -62 | -26 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | - | - | - | -62 | -114 |
| Resultat før skat | -68 | -62 | 94 | -71 | -118 |
| Årets resultat | -68 | -51 | 73 | -55 | -92 |
| Egenkapital | -142 | -74 | -24 | -107 | -52 |
| Balancesum | 1.150 | 930 | 1.073 | 696 | 747 |
| Omsætningsaktiver | 1.150 | 930 | 1.073 | 696 | 747 |
| Kortfristet gæld | 1.292 | 1.005 | 1.097 | 803 | 799 |
| Ansatte | 1 | - | - | 0 | 0 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
-41 | -47 | 31 | -62 | -26 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
- | - | - | 0 | 89 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
- | - | - | -62 | -114 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
2 | 0 | 70 | - | 0 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
28 | 15 | 7 | 8 | 3 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-68 | -62 | 94 | -71 | -118 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | -12 | 21 | -16 | -26 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-68 | -51 | 73 | -55 | -92 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
1.103 | 235 | 418 | - | - |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
46 | 190 | 197 | 46 | 26 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
0 | 505 | 458 | 650 | 721 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
1.150 | 930 | 1.073 | 696 | 747 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
1.150 | 930 | 1.073 | 696 | 747 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
50 | 50 | 50 | 40 | 40 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
-192 | -124 | -74 | -147 | -92 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
-142 | -74 | -24 | -107 | -52 |
Gæld til banker (kortfristet)Kassekredit og anden kortfristet bankgæld. |
228 | - | - | - | - |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
62 | 7 | - | 0 | 0 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
1.292 | 1.005 | 1.097 | 803 | 799 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
1.292 | 1.005 | 1.097 | 803 | 799 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Aars
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 18. oktober 2026 20:45 · Hvorfor vises mine oplysninger?