Denne virksomhed er reklamebeskyttet i CVR. Oplysningerne må ikke anvendes til direkte markedsføring.

Inmedic Group ApS

Aktiv Reklamebeskyttet

CVR 40711171 · Anpartsselskab

Stamdata

Adresse
Andkærvej 17, 7100 Vejle
Branche
Fremstilling af farmaceutiske råvarer (211000)
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Startdato
14/8 - 2019
Kontakt
Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.

Regnskaber

Likviditetsgrad God 19.840,2 % 2024: God 25.574,6 %
Afkastningsgrad Svag -2,2 % 2024: Svag -2,8 %
Soliditetsgrad God 99,4 % 2024: God 97,8 %

Vejledende indikatorer for 2025, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.

Bruttofortjeneste (1.000 kr.)
2021: -156 t.kr.20212022: 514 t.kr.20222023: 562 t.kr.20232024: 106 t.kr.20242025: 102 t.kr.2025
Årets resultat (1.000 kr.)
2021: -166 t.kr.20212022: 433 t.kr.20222023: 364 t.kr.20232024: 442 t.kr.20242025: 564 t.kr.2025
Beløb i 1.000 kr. (Ansatte: antal)
Nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021
Bruttofortjeneste 102 106 562 514 -156
Resultat af primær drift (EBIT) -48 -44 437 514 -156
Resultat før skat 553 433 437 512 -161
Årets resultat 564 442 364 433 -166
Egenkapital 2.131 1.567 1.126 762 328
Balancesum 2.145 1.603 1.223 912 331
Omsætningsaktiver 854 795 738 902 331
Kortfristet gæld 4 3 42 72 3
Ansatte 0 0 0 0 0
Se fuldt resultatregnskab og balance

Resultatopgørelse

Resultatopgørelse 2025 2024 2023 2022 2021
Bruttofortjeneste

Indtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter.

102 106 562 514 -156
Af- og nedskrivninger

Årets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver.

150 150 125 - -
Resultat af primær drift (EBIT)

Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge.

-48 -44 437 514 -156
Finansielle indtægter

Renteindtægter og andre finansielle indtægter.

2 4 2 - -
Finansielle omkostninger

Renteudgifter og andre finansielle omkostninger.

1 0 3 3 4
Resultat før skat

Det samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra.

553 433 437 512 -161
Skat af årets resultat

Årets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat.

-10 -9 73 78 6
Årets resultat

Bundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden.

564 442 364 433 -166

Balance - aktiver

Balance - aktiver 2025 2024 2023 2022 2021
Materielle anlægsaktiver

Fx grunde, bygninger, maskiner og inventar.

175 325 475 - -
Finansielle anlægsaktiver

Kapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender.

1.115 484 10 10 -
Anlægsaktiver i alt

Aktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden.

1.290 809 485 10 -
Tilgodehavender

Penge, som kunder og andre skylder virksomheden.

70 19 0 125 24
Likvide beholdninger

Kontanter og bankindeståender.

784 776 738 777 307
Omsætningsaktiver i alt

Aktiver, der forventes omsat til penge inden for et år.

854 795 738 902 331
Aktiver i alt

Balancesummen - virksomhedens samlede aktiver.

2.145 1.603 1.223 912 331

Balance - passiver

Balance - passiver 2025 2024 2023 2022 2021
Virksomhedskapital

Den registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS).

40 40 40 40 40
Overført resultat

Tidligere års opsparede over- eller underskud.

976 1.054 1.086 722 288
Egenkapital i alt

Ejernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser.

2.131 1.567 1.126 762 328
Hensatte forpligtelser

Sandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier.

9 33 53 - -
Langfristet gæld

Gæld, der forfalder om mere end et år.

- 0 2 78 0
Leverandørgæld

Skyldige beløb til leverandører.

0 - - - -
Kortfristet gæld i alt

Gæld, der forfalder inden for et år.

4 3 42 72 3
Gældsforpligtelser i alt

Den samlede gæld - lang- og kortfristet under ét.

4 3 45 151 3

Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.

Årsrapport 2025 01.01.2025 - 31.12.2025
Hent rapport
Årsrapport 2024 01.01.2024 - 31.12.2024
Hent rapport
Årsrapport 2023 01.01.2023 - 31.12.2023
Hent rapport
Årsrapport 2022 01.01.2022 - 31.12.2022
Hent rapport
Årsrapport 2021 01.01.2021 - 31.12.2021
Hent rapport
Årsrapport 2019/20 14.08.2019 - 31.12.2020
Hent rapport

Roller og ejere

Legale ejere

DAM-ANDERSEN ApS Ejerandel 33,33 %
HEMAR ApS Ejerandel 33,33 %
Schejbel Holding ApS Ejerandel 33,33 %

Direktion

Henrik Lund Uth Direktør · siden 14.08.2019

Stiftere

DAM-ANDERSEN ApS Stiftere · siden 14.08.2019
HEMAR ApS Stiftere · siden 14.08.2019
Schejbel Holding ApS Stiftere · siden 14.08.2019

Gældende roller og legale ejere fra CVR's offentlige ejerregister. Oplysninger om reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige og vises ikke.

Ejerdiagram

Ejerdiagram med legale ejere Se hele ejerkæden visualiseret i op til 3 niveauer - helt gratis. Opret blot en bruger. Opret gratis bruger

Erhvervshistorik

01.01.2025 Branche ændret til Fremstilling af farmaceutiske råvarer (211000)
14.02.2024 Adresse ændret til Andkærvej 17, 7100 Vejle
31.01.2023 Adresse ændret til Andkærvej 17, 7100 Vejle
14.09.2020 Navn ændret til "Inmedic Group ApS"
09.09.2019 Adresse ændret til Jens Grøns Vej 21, 7100 Vejle
14.08.2019 Registreret under navnet "Nordic Cannabis Research ApS"
14.08.2019 Adresse registreret: Sdr. Havnegade 36, 6000 Kolding
14.08.2019 Branche registreret: Fremstilling af farmaceutiske råvarer (211000)
14.08.2019 Virksomheden startet

Produktionsenheder

Inmedic Group ApS Reklamebeskyttet

P-nr. 1024940183 · Andkærvej 17, 7100 Vejle

Find lignende virksomheder

Kommune
VEJLE
Virksomhedsform
Anpartsselskab

Lignende virksomheder

Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 2. november 2026 17:01 · Hvorfor vises mine oplysninger?