Ways2Compliance ApS
CVR 40946063 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Cedervej 5, 4600 Køge
- Branche
- Anden teknisk rådgivning (711290)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 19/11 - 2019
- Ophørsdato
- 5/12 - 2024
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2023/24, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 285 | 764 | 848 | 1.295 | 191 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | -390 | 88 | 197 | 594 | 1 |
| Resultat før skat | -390 | 87 | 195 | 593 | 1 |
| Årets resultat | -390 | 68 | 152 | 463 | 0 |
| Egenkapital | 220 | 610 | 543 | 503 | 40 |
| Balancesum | 259 | 685 | 674 | 706 | 259 |
| Omsætningsaktiver | 259 | 685 | 674 | 706 | 259 |
| Kortfristet gæld | 40 | 56 | 88 | 72 | 218 |
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
285 | 764 | 848 | 1.295 | 191 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
676 | 676 | 651 | 701 | 190 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
-390 | 88 | 197 | 594 | 1 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
-390 | 87 | 195 | 593 | 1 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
0 | 19 | 43 | 131 | 0 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
-390 | 68 | 152 | 463 | 0 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
20 | 228 | 319 | 275 | 27 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
239 | 458 | 355 | 431 | 232 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
259 | 685 | 674 | 706 | 259 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
259 | 685 | 674 | 706 | 259 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2023/24 | 2022/23 | 2021/22 | 2020/21 | 2019/20 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
40 | 40 | 40 | 40 | 40 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
0 | 570 | 503 | 350 | 0 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
220 | 610 | 543 | 503 | 40 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
0 | 19 | 43 | 131 | 0 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
25 | - | - | - | - |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
40 | 56 | 88 | 72 | 218 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
40 | 75 | 131 | 203 | 218 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Køge
- Kommune
- STEVNS
- Branche
- Anden teknisk rådgivning
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 12. oktober 2026 12:10 · Hvorfor vises mine oplysninger?