Denne virksomhed er reklamebeskyttet i CVR. Oplysningerne må ikke anvendes til direkte markedsføring.

Evitar ApS

Ophørt 26/6 - 2025 Reklamebeskyttet

CVR 41116005 · Anpartsselskab

Stamdata

Adresse
Greveager 7, 1., 2670 Greve
Branche
Drift af callcentre (822000)
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Startdato
23/1 - 2020
Ophørsdato
26/6 - 2025
Ansatte
1
Kontakt
Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.

Regnskaber

Likviditetsgrad Svag 33,9 % 2022: Svag 86,3 %
Afkastningsgrad Svag -133,8 % 2022: Svag 0,9 %
Soliditetsgrad Svag -195,4 % 2022: Svag -15,9 %

Vejledende indikatorer for 2023, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.

Bruttofortjeneste (1.000 kr.)
2020: -42 t.kr.20202021: 190 t.kr.20212022: 38 t.kr.20222023: -222 t.kr.2023
Årets resultat (1.000 kr.)
2020: -155 t.kr.20202021: 14 t.kr.20212022: 3 t.kr.20222023: -221 t.kr.2023
Beløb i 1.000 kr. (Ansatte: antal)
Nøgletal 2023 2022 2021 2020
Bruttofortjeneste -222 38 190 -42
Resultat af primær drift (EBIT) -218 5 14 -155
Resultat før skat -221 3 14 -155
Årets resultat -221 3 14 -155
Egenkapital -318 -98 -101 -115
Balancesum 163 613 373 9
Omsætningsaktiver 163 613 373 9
Kortfristet gæld 481 711 474 124
Ansatte 1 1 1 1
Se fuldt resultatregnskab og balance

Resultatopgørelse

Resultatopgørelse 2023 2022 2021 2020
Bruttofortjeneste

Indtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter.

-222 38 190 -42
Personaleomkostninger

Løn, pension og andre udgifter til medarbejdere.

-5 32 176 113
Resultat af primær drift (EBIT)

Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge.

-218 5 14 -155
Finansielle indtægter

Renteindtægter og andre finansielle indtægter.

2 0 - -
Finansielle omkostninger

Renteudgifter og andre finansielle omkostninger.

5 2 0 0
Resultat før skat

Det samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra.

-221 3 14 -155
Skat af årets resultat

Årets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat.

0 0 0 0
Årets resultat

Bundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden.

-221 3 14 -155

Balance - aktiver

Balance - aktiver 2023 2022 2021 2020
Tilgodehavender

Penge, som kunder og andre skylder virksomheden.

120 584 264 -
Likvide beholdninger

Kontanter og bankindeståender.

43 30 109 9
Omsætningsaktiver i alt

Aktiver, der forventes omsat til penge inden for et år.

163 613 373 9
Aktiver i alt

Balancesummen - virksomhedens samlede aktiver.

163 613 373 9

Balance - passiver

Balance - passiver 2023 2022 2021 2020
Virksomhedskapital

Den registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS).

40 40 40 40
Overført resultat

Tidligere års opsparede over- eller underskud.

-358 -138 -141 -155
Egenkapital i alt

Ejernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser.

-318 -98 -101 -115
Leverandørgæld

Skyldige beløb til leverandører.

13 148 0 5
Kortfristet gæld i alt

Gæld, der forfalder inden for et år.

481 711 474 124
Gældsforpligtelser i alt

Den samlede gæld - lang- og kortfristet under ét.

481 711 474 124

Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.

Årsrapport 2023 01.01.2023 - 31.12.2023
Hent rapport
Årsrapport 2022 01.01.2022 - 31.12.2022
Hent rapport
Årsrapport 2021 01.01.2021 - 31.12.2021
Hent rapport
Årsrapport 2020 23.01.2020 - 31.12.2020
Hent rapport

Erhvervshistorik

26.06.2025 Virksomheden ophørt
01.01.2025 Branche ændret til Drift af callcentre (822000)
11.11.2024 Adresse ændret til Greveager 7, 1., 2670 Greve
01.07.2024 Adresse ændret til Greveager 7, 1., 2670 Greve
21.09.2023 Adresse ændret til Greveager 7, 1., 2670 Greve
26.01.2021 Adresse ændret til Høffdingsvej 34, st., 2500 Valby
20.01.2021 Navn ændret til "Evitar ApS"
01.03.2020 Branche ændret til Call centres virksomhed (822000)
23.01.2020 Registreret under navnet "MaseHub ApS"
23.01.2020 Adresse registreret: Faksegade 5, 5., 2100 København Ø
23.01.2020 Branche registreret: Anden teknisk rådgivning (711290)
23.01.2020 Virksomheden startet

Find lignende virksomheder

Kommune
GREVE
Virksomhedsform
Anpartsselskab

Lignende virksomheder i nærheden

Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 13. oktober 2026 20:25 · Hvorfor vises mine oplysninger?