MS Cam ApS
CVR 41704926 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Rousehøjvej 2, 5250 Odense SV
- Branche
- Serviceydelser i forbindelse med sikkerhedssystemer (802000)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 24/9 - 2020
- Ophørsdato
- 18/11 - 2024
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er registreret på en privatadresse.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2023, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2023 | 2022 | 2020/21 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 452 | 237 | 48 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | 79 | 4 | -31 |
| Resultat før skat | 70 | 0 | -36 |
| Årets resultat | 54 | -2 | -29 |
| Egenkapital | 63 | 9 | 11 |
| Balancesum | 323 | 183 | 205 |
| Omsætningsaktiver | 323 | 156 | 177 |
| Kortfristet gæld | 260 | 175 | 194 |
| Ansatte | 1 | 1 | 1 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2023 | 2022 | 2020/21 |
|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
452 | 237 | 48 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
368 | 210 | 73 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
0 | 2 | 6 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
79 | 4 | -31 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
0 | 0 | 0 |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
9 | - | - |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
70 | 0 | -36 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
16 | 2 | -7 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
54 | -2 | -29 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2023 | 2022 | 2020/21 |
|---|---|---|---|
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
0 | 22 | 20 |
Finansielle anlægsaktiverKapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender. |
- | 5 | 7 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
0 | 27 | 27 |
VarebeholdningerVarelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer. |
0 | 50 | 35 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
251 | 77 | 102 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
72 | 29 | 40 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
323 | 156 | 177 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
323 | 183 | 205 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2023 | 2022 | 2020/21 |
|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
40 | 40 | 40 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
23 | -31 | -29 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
63 | 9 | 11 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
4 | 17 | 23 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
260 | 175 | 194 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
260 | 175 | 194 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- ODENSE
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 19. oktober 2026 01:46 · Hvorfor vises mine oplysninger?