Denne virksomhed er reklamebeskyttet i CVR. Oplysningerne må ikke anvendes til direkte markedsføring.

SongFever ApS

Aktiv Reklamebeskyttet

CVR 41962836 · Anpartsselskab

Stamdata

Adresse
Præstemarksvej 8, 4652 Hårlev
Branche
Teater- og koncertproduktioner (902010)
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Startdato
21/12 - 2020
Ansatte
1

Regnskaber

Likviditetsgrad Svag 32,5 % 2024: Svag 28,8 %
Afkastningsgrad Svag -22,5 % 2024: God 33,3 %
Soliditetsgrad Svag -195,3 % 2024: Svag -217,8 %

Vejledende indikatorer for 2025, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.

Bruttofortjeneste (1.000 kr.)
2020/21: -1.293 t.kr.2020/212022: -146 t.kr.20222023: -340 t.kr.20232024: 267 t.kr.20242025: -148 t.kr.2025
Årets resultat (1.000 kr.)
2020/21: -1.156 t.kr.2020/212022: -272 t.kr.20222023: -382 t.kr.20232024: 151 t.kr.20242025: -304 t.kr.2025
Beløb i 1.000 kr. (Ansatte: antal)
Nøgletal 2025 2024 2023 2022 2020/21
Bruttofortjeneste -148 267 -340 -146 -1.293
Resultat af primær drift (EBIT) -237 248 -373 -289 -1.450
Resultat før skat -266 197 -462 -339 -1.479
Årets resultat -304 151 -382 -272 -1.156
Egenkapital -2.058 -1.619 -1.770 -1.389 -1.116
Balancesum 1.054 744 831 430 385
Omsætningsaktiver 1.011 681 279 40 62
Kortfristet gæld 3.112 2.363 2.601 1.819 1.501
Ansatte 0 0 1 1 1
Se fuldt resultatregnskab og balance

Resultatopgørelse

Resultatopgørelse 2025 2024 2023 2022 2020/21
Bruttofortjeneste

Indtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter.

-148 267 -340 -146 -1.293
Personaleomkostninger

Løn, pension og andre udgifter til medarbejdere.

70 0 20 143 157
Af- og nedskrivninger

Årets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver.

19 19 14 - -
Resultat af primær drift (EBIT)

Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge.

-237 248 -373 -289 -1.450
Finansielle indtægter

Renteindtægter og andre finansielle indtægter.

7 0 0 2 0
Finansielle omkostninger

Renteudgifter og andre finansielle omkostninger.

37 51 - - -
Resultat før skat

Det samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra.

-266 197 -462 -339 -1.479
Skat af årets resultat

Årets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat.

38 46 -81 -67 -323
Årets resultat

Bundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden.

-304 151 -382 -272 -1.156

Balance - aktiver

Balance - aktiver 2025 2024 2023 2022 2020/21
Materielle anlægsaktiver

Fx grunde, bygninger, maskiner og inventar.

43 62 81 - -
Finansielle anlægsaktiver

Kapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender.

- - 470 390 323
Anlægsaktiver i alt

Aktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden.

43 62 552 390 323
Varebeholdninger

Varelager - råvarer, varer under fremstilling og færdigvarer.

320 150 150 - -
Tilgodehavender

Penge, som kunder og andre skylder virksomheden.

589 531 87 40 62
Likvide beholdninger

Kontanter og bankindeståender.

101 0 42 - -
Omsætningsaktiver i alt

Aktiver, der forventes omsat til penge inden for et år.

1.011 681 279 40 62
Aktiver i alt

Balancesummen - virksomhedens samlede aktiver.

1.054 744 831 430 385

Balance - passiver

Balance - passiver 2025 2024 2023 2022 2020/21
Virksomhedskapital

Den registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS).

40 40 40 40 40
Overført resultat

Tidligere års opsparede over- eller underskud.

-2.098 -1.659 -1.810 -1.429 -1.156
Egenkapital i alt

Ejernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser.

-2.058 -1.619 -1.770 -1.389 -1.116
Gæld til banker (kortfristet)

Kassekredit og anden kortfristet bankgæld.

0 118 346 403 413
Leverandørgæld

Skyldige beløb til leverandører.

193 519 548 799 5
Kortfristet gæld i alt

Gæld, der forfalder inden for et år.

3.112 2.363 2.601 1.819 1.501
Gældsforpligtelser i alt

Den samlede gæld - lang- og kortfristet under ét.

3.112 2.363 2.601 1.819 1.501

Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.

Årsrapport 2025 01.01.2025 - 31.12.2025
Hent rapport
Årsrapport 2024 01.01.2024 - 31.12.2024
Hent rapport
Årsrapport 2023 01.01.2023 - 31.12.2023
Hent rapport
Årsrapport 2022 01.01.2022 - 31.12.2022
Hent rapport
Årsrapport 2020/21 21.12.2020 - 31.12.2021
Hent rapport

Roller og ejere

Legale ejere

S-M-C Holding ApS Ejerandel 100 %

Direktion

Stefan Mørk Christensen Direktør · siden 21.12.2020

Stiftere

S-M-C Holding ApS Stiftere · siden 21.12.2020

Gældende roller og legale ejere fra CVR's offentlige ejerregister. Oplysninger om reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige og vises ikke.

Ejerdiagram

Ejerdiagram med legale ejere Se hele ejerkæden visualiseret i op til 3 niveauer - helt gratis. Opret blot en bruger. Opret gratis bruger

Erhvervshistorik

01.01.2025 Branche ændret til Teater- og koncertproduktioner (902010)
21.12.2020 Registreret under navnet "SongFever ApS"
21.12.2020 Adresse registreret: Præstemarksvej 8, 4652 Hårlev
21.12.2020 Branche registreret: Teater- og koncertvirksomhed (900110)
21.12.2020 Virksomheden startet

Produktionsenheder

SongFever ApS Reklamebeskyttet

P-nr. 1026608836 · Præstemarksvej 8, 4652 Hårlev

Find lignende virksomheder

Kommune
STEVNS
Virksomhedsform
Anpartsselskab

Lignende virksomheder i nærheden

Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 17. oktober 2026 00:06 · Hvorfor vises mine oplysninger?