S&S Transport ApS
CVR 41992441 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Parkvej 174, 2., 4700 Næstved
- Branche
- Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør (493300)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 4/1 - 2021
- Ophørsdato
- 7/10 - 2026
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2025, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 692 | 740 | 1.100 | 461 | 317 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | 121 | -67 | 8 | -5 | 4 |
| Resultat før skat | 121 | -67 | 8 | -5 | 4 |
| Årets resultat | 101 | -67 | 5 | -5 | 3 |
| Egenkapital | 77 | -24 | 43 | 38 | 43 |
| Balancesum | 345 | 368 | 457 | 429 | 246 |
| Omsætningsaktiver | 185 | 169 | 163 | 132 | 96 |
| Kortfristet gæld | 248 | 340 | 245 | 81 | 49 |
| Ansatte | 2 | 2 | 4 | 2 | 2 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
692 | 740 | 1.100 | 461 | 317 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
532 | 796 | 1.040 | 377 | 263 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
39 | 11 | 52 | 89 | 50 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
121 | -67 | 8 | -5 | 4 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
0 | 0 | 0 | - | - |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
- | - | 0 | 0 | 1 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
121 | -67 | 8 | -5 | 4 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
20 | 0 | 3 | 0 | - |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
101 | -67 | 5 | -5 | 3 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
160 | 199 | 294 | 296 | 150 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
160 | 199 | 294 | 296 | 150 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
116 | 111 | 106 | 72 | 89 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
69 | 58 | 56 | 60 | 7 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
185 | 169 | 163 | 132 | 96 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
345 | 368 | 457 | 429 | 246 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
40 | 40 | 40 | 40 | 40 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
37 | -64 | 3 | -2 | 3 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
77 | -24 | 43 | 38 | 43 |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
20 | 52 | 169 | 310 | 154 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
40 | - | 0 | 10 | - |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
248 | 340 | 245 | 81 | 49 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
268 | 392 | 414 | 391 | 203 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 3. november 2026 03:20 · Hvorfor vises mine oplysninger?