Keepers Tagservice ApS
CVR 42033073 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Rølkjær 52, 6600 Vejen
- Branche
- Tagdækningsvirksomhed (439100)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 18/1 - 2021
- Ophørsdato
- 25/6 - 2024
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2023, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 2.574 | 1.225 | 746 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | 1.988 | 724 | 444 |
| Resultat før skat | 1.980 | 728 | 446 |
| Årets resultat | 1.544 | 567 | 348 |
| Egenkapital | 1.649 | 705 | 388 |
| Balancesum | 2.952 | 1.585 | 849 |
| Omsætningsaktiver | 2.832 | 1.435 | 668 |
| Kortfristet gæld | 1.215 | 881 | 462 |
| Ansatte | 1 | 1 | 1 |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
2.574 | 1.225 | 746 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
556 | 471 | 284 |
Af- og nedskrivningerÅrets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver. |
31 | 31 | 18 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
1.988 | 724 | 444 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
1 | - | - |
Finansielle omkostningerRenteudgifter og andre finansielle omkostninger. |
12 | 2 | 1 |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
1.980 | 728 | 446 |
Skat af årets resultatÅrets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat. |
436 | 161 | 99 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
1.544 | 567 | 348 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|
Materielle anlægsaktiverFx grunde, bygninger, maskiner og inventar. |
120 | 151 | 181 |
Anlægsaktiver i altAktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden. |
120 | 151 | 181 |
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
688 | 489 | 345 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
2.144 | 946 | 322 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
2.832 | 1.435 | 668 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
2.952 | 1.585 | 849 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
40 | 40 | 40 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
409 | 65 | 98 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
1.649 | 705 | 388 |
Hensatte forpligtelserSandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier. |
1 | - | - |
Langfristet gældGæld, der forfalder om mere end et år. |
87 | - | - |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
258 | 326 | 109 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
1.215 | 881 | 462 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
1.302 | 881 | 462 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- By
- Vejen
- Kommune
- VEJEN
- Branche
- Tagdækningsvirksomhed
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 16. oktober 2026 04:47 · Hvorfor vises mine oplysninger?