Denne virksomhed er reklamebeskyttet i CVR. Oplysningerne må ikke anvendes til direkte markedsføring.

STAMechanic ApS

Aktiv Reklamebeskyttet

CVR 45500470 · Anpartsselskab

Stamdata

Adresse
Iruplundvej 9, 7752 Snedsted
Branche
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Startdato
26/3 - 2025
Ansatte
1
Kontakt
Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.

Regnskaber

Likviditetsgrad God 441,6 %
Afkastningsgrad God 80,5 %
Soliditetsgrad God 65,5 %

Vejledende indikatorer for 2025, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.

Beløb i 1.000 kr. (Ansatte: antal)
Nøgletal 2025
Bruttofortjeneste 678
Resultat af primær drift (EBIT) 339
Resultat før skat 330
Årets resultat 256
Egenkapital 276
Balancesum 421
Omsætningsaktiver 384
Kortfristet gæld 87
Ansatte 0
Se fuldt resultatregnskab og balance

Resultatopgørelse

Resultatopgørelse 2025
Bruttofortjeneste

Indtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter.

678
Personaleomkostninger

Løn, pension og andre udgifter til medarbejdere.

338
Af- og nedskrivninger

Årets værdiforringelse af bygninger, maskiner, inventar og immaterielle aktiver.

1
Resultat af primær drift (EBIT)

Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge.

339
Resultat før skat

Det samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra.

330
Skat af årets resultat

Årets selskabsskat, inkl. regulering af udskudt skat.

75
Årets resultat

Bundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden.

256

Balance - aktiver

Balance - aktiver 2025
Materielle anlægsaktiver

Fx grunde, bygninger, maskiner og inventar.

27
Finansielle anlægsaktiver

Kapitalandele i andre selskaber og langfristede tilgodehavender.

10
Anlægsaktiver i alt

Aktiver, der er bestemt til vedvarende brug i virksomheden.

37
Tilgodehavender

Penge, som kunder og andre skylder virksomheden.

211
Likvide beholdninger

Kontanter og bankindeståender.

173
Omsætningsaktiver i alt

Aktiver, der forventes omsat til penge inden for et år.

384
Aktiver i alt

Balancesummen - virksomhedens samlede aktiver.

421

Balance - passiver

Balance - passiver 2025
Virksomhedskapital

Den registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS).

20
Overført resultat

Tidligere års opsparede over- eller underskud.

256
Egenkapital i alt

Ejernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser.

276
Hensatte forpligtelser

Sandsynlige fremtidige forpligtelser, fx udskudt skat og garantier.

8
Langfristet gæld

Gæld, der forfalder om mere end et år.

50
Leverandørgæld

Skyldige beløb til leverandører.

26
Kortfristet gæld i alt

Gæld, der forfalder inden for et år.

87
Gældsforpligtelser i alt

Den samlede gæld - lang- og kortfristet under ét.

137

Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.

Årsrapport 2025 26.03.2025 - 31.12.2025
Hent rapport

Roller og ejere

Legale ejere

Mads Billenstein Nør Ejerandel 100 %

Direktion

Mads Billenstein Nør Direktør · siden 26.03.2025

Stiftere

Mads Billenstein Nør Stiftere · siden 26.03.2025

Gældende roller og legale ejere fra CVR's offentlige ejerregister. Oplysninger om reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige og vises ikke.

Ejerdiagram

Ejerdiagram med legale ejere Se hele ejerkæden visualiseret i op til 3 niveauer - helt gratis. Opret blot en bruger. Opret gratis bruger

Erhvervshistorik

26.03.2025 Registreret under navnet "STAMechanic ApS"
26.03.2025 Adresse registreret: Iruplundvej 9, 7752 Snedsted
26.03.2025 Branche registreret: Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)
26.03.2025 Virksomheden startet

Produktionsenheder

STAMechanic ApS Reklamebeskyttet

P-nr. 1031197976 · Iruplundvej 9, 7752 Snedsted

Find lignende virksomheder

Kommune
THISTED
Virksomhedsform
Anpartsselskab

Lignende virksomheder

Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 6. november 2026 15:30 · Hvorfor vises mine oplysninger?