HRH SNEDKER ApS
CVR 31758009 · Anpartsselskab
Stamdata
- Adresse
- Roholmsvej 7, 2620 Albertslund
- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed (433200)
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Startdato
- 16/9 - 2008
- Ophørsdato
- 20/12 - 2021
- Ansatte
- 1
- Kontakt
- Vises ikke - virksomheden er reklamebeskyttet.
Regnskaber
Vejledende indikatorer for 2020, beregnet af tjekvirksomhed.dk ud fra årsrapporternes tal.
| Nøgletal | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 0 | 14.429 | 18.009 | 17.059 | 13.952 |
| Resultat af primær drift (EBIT) | 0 | 16 | 17 | 87 | 0 |
| Resultat før skat | 0 | -3 | -8 | 12 | 0 |
| Årets resultat | 0 | -3 | -8 | 12 | 0 |
| Egenkapital | 133 | 133 | 136 | 144 | 132 |
| Balancesum | 133 | 3.028 | 6.350 | 11.807 | 6.359 |
| Omsætningsaktiver | 133 | 3.028 | 6.350 | 11.807 | 6.359 |
| Kortfristet gæld | 0 | 2.895 | 6.214 | 11.663 | 6.227 |
| Ansatte | 0 | 40 | 47 | 45 | - |
Se fuldt resultatregnskab og balance
Resultatopgørelse
| Resultatopgørelse | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
BruttofortjenesteIndtjeningen efter vareforbrug og eksterne omkostninger - før løn, afskrivninger og renter. |
0 | 14.429 | 18.009 | 17.059 | 13.952 |
PersonaleomkostningerLøn, pension og andre udgifter til medarbejdere. |
0 | 14.413 | 17.992 | 16.973 | 13.952 |
Resultat af primær drift (EBIT)Driftsresultatet før renter og skat - viser hvor godt selve driften tjener penge. |
0 | 16 | 17 | 87 | 0 |
Finansielle indtægterRenteindtægter og andre finansielle indtægter. |
- | - | 0 | 0 | - |
Resultat før skatDet samlede resultat, inden selskabsskatten trækkes fra. |
0 | -3 | -8 | 12 | 0 |
Årets resultatBundlinjen - det beløb der er tilbage til udbytte eller opsparing i virksomheden. |
0 | -3 | -8 | 12 | 0 |
Balance - aktiver
| Balance - aktiver | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
TilgodehavenderPenge, som kunder og andre skylder virksomheden. |
133 | 1.872 | 6.350 | 11.807 | 6.306 |
Likvide beholdningerKontanter og bankindeståender. |
0 | 1.156 | - | 0 | 53 |
Omsætningsaktiver i altAktiver, der forventes omsat til penge inden for et år. |
133 | 3.028 | 6.350 | 11.807 | 6.359 |
Aktiver i altBalancesummen - virksomhedens samlede aktiver. |
133 | 3.028 | 6.350 | 11.807 | 6.359 |
Balance - passiver
| Balance - passiver | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
VirksomhedskapitalDen registrerede selskabskapital (fx anpartskapitalen i et ApS). |
125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
Overført resultatTidligere års opsparede over- eller underskud. |
8 | 8 | 11 | 19 | 7 |
Egenkapital i altEjernes andel af virksomheden - aktiver minus alle forpligtelser. |
133 | 133 | 136 | 144 | 132 |
Gæld til banker (kortfristet)Kassekredit og anden kortfristet bankgæld. |
- | 0 | 2.267 | 6.010 | 2.949 |
LeverandørgældSkyldige beløb til leverandører. |
0 | 19 | 18 | 18 | 18 |
Kortfristet gæld i altGæld, der forfalder inden for et år. |
0 | 2.895 | 6.214 | 11.663 | 6.227 |
Gældsforpligtelser i altDen samlede gæld - lang- og kortfristet under ét. |
0 | 2.895 | 6.214 | 11.663 | 6.227 |
Beløb i 1.000 kr. som indberettet i årsrapporterne - kun poster med tal vises. Klik på en post for en kort forklaring.
3 ældre årsrapporter vises ikke.
Erhvervshistorik
Find lignende virksomheder
- Kommune
- ALBERTSLUND
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
Lignende virksomheder i nærheden
Kilde: Det Centrale Virksomhedsregister (CVR) · Hentet 2. september 2026 16:51 · Hvorfor vises mine oplysninger?